Pogledaj jedan post
Old 04.01.2007., 12:07   #84
Quote:
dersu kaže:
tako i ja mislim. nisam uopce ni pomisljala da bi onom mojom recenicom pritisnula na crveno dugme kod emercizyja i tadukepe...
Zašto bi to bilo 'crveno dugme'?

Prije bih rekao da je to tema o kojoj postoje mnoge zablude, prvenstveno zato jer su na forumu ipak pretežno mladi ljudi. Znači, nekakav konsenzus na forumu o ovoj temi formiran je od strane ljudi koji najčešće nemaju iskustva s dugotrajnim vezama.

To onda čovjeka kojemu je život pokazao nešto drugo (a zna i za rezultate brojnih socioloških, seksoloških i antropoloških istraživanja) potakne da upozori ljude da stvari baš i nisu onakve kako oni misle.

A forumašima moj stav djeluje bizarno i ljudi ne žele vjerovati da je iskren, nego posižu za raznim objašnjenjima tipa 'obrambenog mehanizma' itd. Meni pak vaše priče o bračnom seksu djeluju kao fućkanje u mraku -- ono, da čovjek sam sebe ohrabri pred nepoznatim.

A žao mi je vidjeti da ljudi brak shvaćaju površno i umjesto da ga baziraju na trajnim stvarima, kao što su zajedništvo, dijeljenje, partnerstvo itd., koncentriraju se na prolazne kao što je seks. Seks je super, nemam baš ništa protiv njega, dapače, ali ne valja ga stavljati na pijedestal.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom