Pogledaj jedan post
Old 12.08.2012., 14:12   #6521
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
europe2seoul eto ti se svako malo javiš sa teorijom, koja ne znam čemu je namjenjena osim uvođenju nemira, jesi pročitao moj post? koliko košta takav kotao koji ima lambde i to, pirolizu radi kako spada?
i nemoj mi molim te sada opet se tu kur..ti da ti imaš novaca, a za mjesec-dva bude počela sezona grijanja, a ti i dalje ne budeš imao kotao?! Ti imaš što za sad, kamin, koji istini za volju grije jako, u prostoriji u kojoj se nalazi ali to što se događa u njemu, kakvo je stanje u njemu, ako je 'spojen' ko kotao, da tjera vodu u radijatore, pritom ne mislim na 2 radijatora i ne mislim na samo jedan kat, jer ako se mene pita, tu vam niti centralno ne treba! Svi vi, koji imate tu mogućnost, jedan kat životnog prostora i u kojem se da simulirati jedna prostorija, pritom mislim na povezanost, pa nemate si što misliti, ili kamin, ili zidana peć u ssm varijanti...
Kao prvo - ja sam inzinjer i zanimaju me inzinjerske rasprave. Nove tehnologije, sto i kako. I sam radim odnosno vodim cijeli odjel za istrazivanje & razvoj sto ukljucuje i software, i elektroniku i strojare (doduse ne za kotlove za grijanje). Tako da...molim lijepo. Nije poanta unositi nemir nego imati tehnicke rasprave. Ako tome nisi dorastao onda me ignoriraj.

Kao drugo ja sam govorio za toricficirano drvo odnosno gorivo. Dakle ako njemac i Merkelica to misle uvesti jer je to kao "ekoloski" i "zeleno" ajmo i dovedu narod i narod to mora uvesti (dakle i HR posto cemo biti u EU).

Kao trece centralno grijanje je grijanje svih modernih gradjevina. A nije rezervirano samo za kuce od 200-300 kvadrata ili vise. Dakle mozes imati i trebao bi imati centralno za kucu od 60,80,100 kvadrata isto tako.

To gorivo o cemu ramzay prica je super sto se tice industrijske proizvodnje, kasnije prodaje na trzistu, zarade industrijalca koji je napravio pogon i svih drugih u distribuciji i mazanju oci raje koje nije tehnicki potkovana ali u principu to je zeleno kao i ispusni plin automobila.

Naime varijanta drva vulgaris:

1. Odes u sumu traktorom.
2. Srusis drvo. Posadis novo drvo.
3. Doneses drvo doma, napilis na cjepanice i susis.
4. Palis drvo - ekoloska piroliza; nema ispusnih plinova koji su stetni.

Varijanta torificirano:

1. Odes u sumu traktorom.
2. Srusis drvo. Posadis novo drvo.
3. Doneses drvo u industrijski pogon.
4. Narezes drvo na sjecku (koristis elektricnu energiju iz elektrana).
5. Torificiras drvo u reaktoru. Nesto plina iz suhe destilacije zapalis da odrzis temperaturu u reaktoru; nesto mozda moras dodati. Plus elektricne energije da se sve to unutra vrti/mjesa ili kako vec.
6. Pulveriziras torificirano drvo u sitnije cestice.
7. Kompresiras prah u pelete velicine kao sadasnji peleti da pasu u iste kotlove.
8. Pakiras pelete u najlonske vrece (koristis naftu za izradu najlona).
9. Tovaris na kamione i saljes u distribuciju u gradove.
10. Pakiras u kombije i saljes na prodajna mjesta.
11. Korisnik autom dolazi do prodajnih mjesta i kupuje vrece.
12. Korisnik autom dolazi doma.
13. Pali.
14. Baca najlon.

E sada vi meni recite sto je tu ekoloskije? Gorivo buducnosti i te spike. Jedina prednost je da imas kontrolu plamena kao i kod peleta. U tom slucaju napravi kotao sto iskoristava pelete sa pirolizom sto i sada vec je slucaj. Pa ce se unutra torificirati i dalje jos izgoriti do kraja.

A za obicne cjepanice, cak i da umjesto pirolize imas kvalitetniji kotao na obicne cjepanice koji je jeftiniji kada vidis koliko je tehnoloski proces proizvodnje torificiranog goriva ispustio u atmosferu - nema poante.

Ako bas hoces, mozes staviti ventilator na dimljak i kondenzirati dim u neku kantu. Dobijes nesto sto se u industriji zove liquid smoke. I koristi se za tehnolosku proizvodnju suhomesnatih proizvoda i proizvodi se na isti takav nacin (zapale vatru i skupljaju dim). Onda ti fino gavrilovic spek hamburger prodje kroz tu kupku na traci i dobije okus po dimu...

Zadnje uređivanje europe2seoul : 12.08.2012. at 14:18.
europe2seoul is offline