Pogledaj jedan post
Old 07.05.2007., 14:03   #283
Quote:
Pa dobro ali nikako da cujem objasnjenje postanka ili porijekla garnirano nekim dokazima.
Čega?
Prvih organizama?
Kao što rekoh za to imaš razne hipoteze i nijedna nije dokazana mada postoje neki dokazi. Dokazana je samo mogućnost postanka abiogenezom i panspermijom.

Dokaz da iz neživoga se mogu stvoriti organske molekule ti je Miller-Urey eksperiment. Kasnije je provedeno još nekoliko uspješnih eksperimenata.

http://en.wikipedia.org/wiki/Miller-Urey_experiment



Postoje neki dokazi i za panspermiju. Mislim su pronađene neke organske molekule na meteorima. No svi ti mali dokazi nisu dovoljni.

Dakle, dokazana teorija o postanku prvog života na Zemlji ne postoji.

Quote:
Citam samo osporavanja svih kojima je evolucija glupost.
Kažem ti, ima onih kojima je kvantna mehanika glupost.

Quote:
Dajte dokazite da je to osporavanje glupost.
Sva kreacionistička pitanja, koja se postavljaju već 150 godina, su već odgovorena.
Evo ti jedan link gdje se može dosta odgovora naći.
http://www.talkorigins.org/indexcc/list.html

Quote:
Posto si se vec dotakao toga, ajde mi objasni kako je teklo to porijeklo a i postanak vrsta.
Moj pizda kupi knjige i čitaj.
Ili surfaj po netu, nije ti ovo besplatni tečaj.
Ti bi da ti netko ovdje objašnjava čitavu biologiju.
Reci što ti nije jasno ja ću pokušati odgovoriti.

Quote:
Stvarno ne kuzim te verbalne alibi vratolomije, ako su gmazovi proizasli iz vodozemaca onda je to porijeklo ujedno i postanak, nije li tako?. Oni su tada postali, nisu postojali prije toga, barem ne kao gmazovi. Ili, ako objasnjavas porijeklo gmazova reci ces da su postali od vodozemaca.
Drugim rijecima porijeklo u praksi i jeste postanak.
Ma jeste, to postanak vrste, ali govorili smo o postanku prvih organizama.
Ovaj postanak vrsta ili bolje rečeno razvoj je vrlo dobro objašnjen.

Quote:
Ujedno, evolucija koju sam ucio (a nisam bas tako star) objasnjavala je i postanak prvog zivota na Zemlji.
Možda si učio o abiogenezi ili tzv. kemijskoj evoluciji za koju sam već rekao da je hipoteza i to je uvijek i bila. Ova o kojoj pričamo je organska evolucija (neo-darwinizam).

Quote:
Ako se ne varam i dan danas se navodi "cinjenica" kako sav zivot, ukljucujuci covjeka, potice iz oceana.
Pa pretpostavlja se da bi trebao nastati u vodi jer bi voda štitila od ultraljubičastog zračenja.

Quote:
Umjesto davanja bezrezervne podrske evoluciji, dajte ti i Enco objasnite kako je tekla evolucija, od pocetka pa do danasnjih dana. Sa svim "cinjenicama", "dokazima" i sl.
Nisi normalan.
Niti sam biolog, niti imam toliko vremena i volje.
Rekoh već, pitaj konkretno pitanje o razvoju pojedine vrste.

Quote:
Mozda nakon toga i nece trebati nikakva replika...
Vjerujem da svi nestrpljivo cekaju...
Pa počni sa pitanjima.
A ne "Objasni mi evoluciju!".
Kao da pitaš "Objasni mi matematiku!".
Reci što ćeš, tablicu množenja, korjenovanje, geometriju ...

Quote:
Kako kad i kako gdje, negdje se navodi Porijeklo vrsta, negdje Postanak vrsta. Posto Endimion priznaje samo linkove, eto jedan
Pa šta ja znam, zove se "The Origin of Spicies by means of natural selection" (tako nekako), dakle origin - porijeklo.

I nije ti to jedina knjiga o evoluciji niti se današnja teorija temelji samo na toj knjizi, niti je Darwin nepogrešivi autoritet.
igod is offline  
Odgovori s citatom