Pogledaj jedan post
Old 11.08.2008., 15:26   #30
Evo da se i ja malo priključim ovoj temi. Moje dijete će za 3 mjeseca imati 3 godine. U fazu inaćenja je ušao točno sa napunjene 2 godine. I da, definitivno treba imati strpljenja, a bogami i mašte. Kod mojeg je sina palilo odrješito ne. I povremeno ignoriranje. I puno, puno razgovora. Mislite da vas klinci sa 2 godine ne razumiju? Varate se. Ne kuži on toliko što mu se priča, ali razumije ton. I razumije namjeru - poanta je u razgovoru. Ali nemojte pokušavati pričati sa njim dok viče, pričekajte da se smiri i zaboravi. Tek onda ga posjesti i popričati. Nakon što sam u par navrata dobila živčani slom od njegovih neću i "bezrazložnih" urlanja, negdje sam pročitala da djeca i te kako mogu patiti od stresa. A taman sa 2 g. je krenuo u vrtić, pa si sve mislim, možda i to ima veze. Onda mi ga je postalo žao (znam kako stres na mene djeluje) pa sam si zaista dala truda da smireno "preskočim" preko njegovih istraživanja mojih granica, kad je znao plakati da nešto hoće, smireno bi mu rekla "nema dok ne prestaneš plakati". Nakon nekoliko puta je to počelo i te kako djelovati.
Uglavnom, trebate biti smireni i sa puno humora riješiti situaciju. Brzo će proći, zaista, i nećete se toga ni sjećati...
zyo is offline  
Odgovori s citatom