Pogledaj jedan post
Old 13.08.2010., 00:24   #27
Torta od sira

Ovaj sam recept nasla na Coolinarki i kada sam probala nisam mogla stati jesti. Torta je fantasticna!


Priprema

Mlijeko zagrijte, ako koristite rum zagrijevajte dok alkohol ne ispari. U to dodajte mekinje, i sačekajte 10-ak minuta da one nabubre, a masa se malo prohladi. Nakon toga dodajte zaslađivač (probajte, jako je fino). Ovdje se može završiti pravljenje podloge tako što ćete dodati želatin, i izliti u kalup, to sam shvatila tek kasnije, pa sam radila na teži način. U smjesu dodajte kakao i žumanca, izmiješajte dobro, dodajte prašak za pecivo, a u drugoj zdjeli izmutitie bjelanca i na kraju sve polako pomješajte i stavite da se peče desetak minuta na 230C-250C.
U sir dodajte zaslađivač, fino umutitie pa dodajte i pavlaku, i na kraju aromu po želji. Moj favorit je vanila, ali sam je zaboravila kupiti pa sam koristila limunov sok. Želatin spremite po uputstvu sa kesice, pa i njega dodajte. Prelijte preko ohlađenog biskvita, i ostavite u frižideru (ja sam ga probala već poslije sat vremena , bio je ok).
Posluživanje

Kako je u cijelom kolaču potrošeno ukupno 3 kašike mekinja, što je nekih 5-6 puta više nego što dijeta preporučuje, a ni masnoća mliječnog dijela nije baš premala ( najmanja masnoća kisjele pavlake koju sam vidjela u radnjama je bila 12%, nadam se da mi je basa bar manje masna bila jer sam je pravila od obranoga mijeka), napominjem da vodite računa o kloičini koju ćete pojesti. Takođe preporučujem da provjerite sastav ruma, i aroma koje dodajete.
krckica is offline  
Odgovori s citatom