Pogledaj jedan post
Old 16.02.2012., 04:43   #11
Quote:
draga djevojko sudbina postoji..... kako onda objasnjavas da je netko rodjen kao sretan i sve ima netko nema nista,
Draga djevojko,

svojim izrazom "on nema nista" samo pokazuješ koliko je tvoja percepcija o svijetu iskrivljena. Zar stvarno misliš da svatko mora bit bogat' i lijep?

Zašto to misliš i zašto to automatski pretpotstavljaš? Zato jer je to društvo dobrano usadilo u tebe, još od malena. Čim si se rodila, s tobom se rodio i tvoj ego, koji sad iskrivulje eksternu stvarnost i ne razumije cijelinu.

Nisu ljudi rođeni s nečim ili s ničim. To samo tvoj ego, kojeg imaš od djetinjstva, iskrivljuje eksterni svijet, istinu. Automatski postavlja labele na ljude. Misli da je smisao života "imati nešto". Nešto mora popuniti tu tvoju prazninu. Netko te mora cijeniti i moraš se osjećati voljena. Moraš bit koristan dio društva, imati "ljubav" i novac da bi nešto vrijedio.

Ti misliš da sreća, unutarnji mir za apsolutno svako biće na ovom svijetu proizlazi iz eksternih faktora. Tu griješiš. Prava sreća može doći samo iznutra, od pravoga sebe, a ne kroz filter tvojeg ega, a pogotovo ne kroz eksterne faktore.

Još uvijek misliš da je trava zelena? Razmisli opet. Zmija/mrav travu ne vidi zelenom. Kakva je eksterna stvarnost nitko zapravo ne zna. Mi samo znamo i možemo spoznati ono što nam serviraju osjetila. Kad ti kažeš da si zaljubljena, ti nisi zaljubljena u eksternost, osobu, već samo ideju i sliku koju stvara tvoj živčani sistem. Sad ovo poveži s onim što sam napisao iznad.

Quote:
svatko ima svoju sudbinu i svatko ju sam kroji....e sada...na neke situacije covjek ne moze utjecati ....zasto??
Situacije nisu eksterna stvar. One su interna stvar svakog pojedinca. Sva tuga koju neko ima zbog loše situacije dolazi iznutra, a ne izvana. To znači da su situacije u tebi, a ne ti u situacijama. I da imaš nadmoć nad njima, kolko god teške bile.

Quote:
a sto se tice ljubavi...isto tako nekome je sudbina da bude sam, a netko nade pravu ljubav vec u ranoj mladosti
Centar uvijek mora biti u meni samome. Ako stavim centar u drugu osobu, onda ovisim o njoj. Nisam slobodan. Sad se upitaj, jel' ti ljepo u ta četiri zida? Jel se osjećaš sigurno?

I opet impliciraš da bi svatko trebao imati tu "ljubav".

Quote:
...tako da SUDBINA POSTOJI
Za zatvorene umove, da.
__________________
Don't just call me a pessimist. Try and read between the lines.

Zadnje uređivanje Tool : 16.02.2012. at 05:00.
Tool is offline  
Odgovori s citatom