Pogledaj jedan post
Old 11.10.2007., 21:37   #29
Quote:
posmatrač kaže: Pogledaj post
U xy slučajeva ono drugo nije i pored najbolje volje uspjelo spasiti brak ... u čemu je onda njegova/njena krivnja za razvod?
Možda u nečemu što je dovelo do toga da se brak uopće TREBA spašavati? Odnos između dvoje ljudi nitko sa strane ne može prosuđivati - to je cijeli splet uzročno-posljedičnih zbivanja. Ja tebi mogu reći npr "Njega nikad nema doma!" i ti ćeš reći "koji smrad! Bježi od obaveza, bježi od žene!" a istina je možda da sam ga prethodno toliko "izludila" da je jedino u tim svojim bjegovima - pronašao način da nekako funkcionira... ili da me ne nalupa. Istina je relativna stvar - sve ovisi TKO ju priča... Naravno, nećemo sad o ekstremnim situacijama kad netko nekog nalupa - onda se VIDI što je istina, jer druga strana ima masnicu. Ali psihološka "igra" između dvoje ljudi... to je teško prosuditi tko je kriv a tko je prav. Naravno, svi mi želimo biti pravednici. Ali - pitanje je zapravo zašto je nečiji muž otišao s "mladom kokom"... da li bi to učinio i ovako i onako? Da li je on osoba koja bi bolje funkcionirala da mu se CRTALO što i kako se od njega očekuje a žena je mislila da sve treba na divno, krasno, bajno, uljuljkati ga, tetošiti... Možda se on uopće nije dobro osjećao u tom tetošenju. I sad gledamo sastrane i sudimo: on je smrad jer je zbrisao od diiiivne osobe koja mu je SVE dala, a on nije znao cijeniti! Ma figu! Možda mu je dala sve - osim onog što je njemu bilo važno. I obratno. Odnosi između ljudi u braku su vrlo škakljiva stvar. Kad gledaš činjenice - on ovakav, ona onakva... brzo možeš prosuditi. Ali kasnije kad gledaš život nekih ljudi - u drugom braku funkcioniraju sasvim ok, a u prvom su bili katastrofa. Otkud odjednom taj preobražaj? Karakter svoj teško mijenjaju... Dakle - vjerojatno se nešto nije "poklopilo" između dvije osobe, dok se s nekom trećom - poklapa.
Dakle - primjeri su dani čisto onako - nasumce... Ne generaliziram. Ali uvijek postoji i neki uzrok nečemu. Možda banalan, ali - postoji. Krivica - obostrana? Da, vjerojatno - da. Koliko god to bilo tužno. Možda se jednostavno - ne znamo dobro postaviti da bi bolje funkcioniralo.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom