Pogledaj jedan post
Old 01.05.2013., 21:35   #97
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
@Lynott,
napiši još pokoju crticu iz RL (poput ring road/a), ima nas radoznalih.
Ima podosta stvari ovdje da ti vilica opadne ko ladica dok se ne naviknes. Promet je jedna od najzabavnijih aktivnosti. Pravi tulum. Saudi U-turn podrazumjeva da se preko tri-cetri trake na semaforu presjece (npr iz krajnje desne trake u zadnjem trenu odlucis ici lijevo a ima cetri trake od koje su Saudijci napravili pet naguravanjem izmedju). Vrlo jedan narod orjentiran zastitnicki prema obitelji a onda vidis zenu kako drzi malenu bebu na koljenu na prednjem suvozackom sjedalu. Ima slucajeva i da malo vecu djecu recimo 4-5 godina puste da stoje na naslonu izmedju vozaca i suvozaca (veliki americki dzipovi imaju naslon sirine sjedala izmedju) i vire kroz otvoreni sunroof. Kad su moja zena i deca dosli ja sam vec bio tu osam mjeseci i prilicno sam se navikao na cirkus na cesti al zena je prvih tri mjeseca stalno zatvarala oci i vristala. U pocetku bude WTF svakih 20 sekundi, a onda se pridruzis lokalcima i za pola godine ko da nikad civilizacije nisi vidio. Pomaze sto veci auto, tako da sam uzeo americki dzip jedan od vecih. Recimo ako mjejnas traku obavezno ne smijes dati zmigavac, jer ako das zmigavac onaj iza tebe u traci u koju ides ce dat gas da te ne pusti. Moras ga iznenaditi. Na autoputu u ruralnoj Saudiji ces po noci naci ljude kako voze u suprotnom smjeru od sela do sela jer im se ne da voziti do prvog okretista. Cetvrtkom samci uglavnom ne smiju u mallove jer je family day. Svi restorani imaju family i singles section. Sve trgovine se zatvaraju za molitvu uglavnom ti sjebu bilo kakav shopping. Ovisno o dobu u godini moze se desiti da se poklope 3 molitve u periodu od 4pm do 7pm. Molitva je cca 15 minuta, oficijelno shopovi su zatvoreni 30 minuta a lijenstine sto ovdje rade jos si uzmu po deset minuta sa obje strane (a vecina uopce ne klanjaju) tako da od 4 do 7 popodne dobis mozda sat i po shoppinga. Iskombiniraj to s cinjenicom da zene ne smiju voziti nego mora moja narucivati kompound vozaca koji kako-tako dodje na vrijeme a nekad i ne pa onda si misli kakav je to hassle. To je odlicno jer moja zena uopce ne voli shopping ovdje. Prvi ulazak u kompound je shock jer ima prvo gate sa nacionalnom gardom i privatnim osiguranjem, bodljikavom zicom i mitraljezom montiranim na Ford F-150 pickup, onda cik-cak kroz tenkovske zapreke do drugog gatea gdje je jos jedan F-150 pickup sa mitraljezom. Onda udjes unutra - a tu je ko rezort. Pet bazena, restoran, parkic, zelenilo, ogromne kuce, trava, posluga. Sve u raskoraku sa cirkusom vani. To je to.....

Zadnje uređivanje Phil Lynott : 01.05.2013. at 21:41.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom