Pogledaj jedan post
Old 21.02.2016., 11:55   #59
Quote:
bringitback kaže: Pogledaj post
U teoriji jeste ali u praksi nažalost nije.
Spomenuo sam i zaprijetio kršenjem toga zakona dotičnima već par puta,no na njih kao da ti mehanizmi ne djeluju(oni se oglušuju-jer mogu očito).

Bio sam i na nadležnoj policijskoj postaji podnesti prijavu pri čemu mi i sam policajac govori kako prijava nema smisla jer mi nitko ne "prijeti".

Stvarno,sramote radi 600 kuna kamata koje su oni lihvarski nabili mi je dosta(iako sam platio dug u cijelosti ali su se gospoda sjetila na kamate-toliko o tome gdje pojedini forumaši tvrde kako oni samo potražuju glavnicu...)-naravno,nemam im to namjeru platiti!

Baš ću ovih dana(kada stignem)postati njihov odgovor na moj dopis!
Već sam objasnio zašto argument kojeg navodi sivkić ne rješava problem, no on je svejedno ignorirao taj argument i ponovio svoj unatoč tome što je nekoristan.

Kao što je napisano, prijava policiji vama neće donijeti korist, nego će napuniti državni proračun, no najvjerojatnije niti to. Eos Matrix će lako objasniti policiji da imaju posla sa vama da vas zovu telefonom a policija neće na svoju ruku ići dokazivati da oni maltretiraju vas. To je vaš posao! Vi morate dokazati da vas maltretiraju, a to znači da VI podnosite "prijavu" koja se u ovom slučaju ne zove "policijska prijava" nego privatna tužba protiv Eos matrixa.

Kao što smo i govorili prije, Eos Matrix drži u šaci dužnike i nabija im lihvarske troškove koji su veći od osnovnog duga sa pripadajućim kamatama, iako mi sa Eos Matrix nikada nismo napravili ikakvu vrstu ugovornog odnosa, niti smo što tražili od njih.

Usporite malo, zamislite se o sljedećem. Da li su ljudi iz eos matrixa koji vas zovu na telefon plaćeni za taj svoj posao? Jesu. Oni su plaćeni za to i nije im problem zvati vas i 5 puta na dan - to im je plaća. Ti zaposleni imaju ugovorni odnos sa eos marix i na temelju tog ugovora oni ih plaćaju. Vi trenutno sa Eos MAtrix nemate nikakvu ugovornu obvezu, a oni neprestao iz dana u dan zahtjevaju od vas da vi razgovarate sa njima, da odgovarate na dopise, da trošite svoje vrijeme na kontakt sa njima. Vi ste u statusu čovjeka koji obavlja poslove za nekog bez ikakvog ugovora, a da nikada nije tražio nikakvu kompenzaciju/zaradu ili plaću za svoj rad.

Razgovarali vi jednu minutu ili 3000 minuta, vaša zarada ostati će ista te vas eos matrix neće platiti za išta, zbog toga što ne postoji ugovorni odnos između vas i njih. Pošaljite im onda dopis kako je navedeno na početku teme, utvrdite da nemate nikakav ugovorni odnos sa njima ukoliko ne pokažu dokaz, te utvrdite svoju satnicu za rad koji ćete obavljati za njih. Svaki poziv koji vam upute možete nakon toga računati kao naplativu stavku ugovora između es matrixa i vas, tesada vi pošaljite njima račun i kasnije ako ne plate pokrenite tužbu pa ih ovršite.

Oni sa vama nemaju nikakav ugovor. Vi im niste ponudili nkakav ugovor niti tražili plaću za svoj rad i vrijeme. Oni neprestano od vas traže vaš rad i vrijeme tako što vas zovu na telefon te pokušavaju naplatiti neku dug na temelju ugovora kojeg vi nikada niste sklopili. Niste dužni eos matrixu ništa jer niste ugovorno vezani sa njima. Pošto oni trebaju vas i neće stati, onda im ponudite ugovor, kojeg ćete sastaviti, u kojoj je definirana cijena vašeg rada, te načini kako eos matrix aktivira takav ugovor sa vama.

To vam je slična vrsta ugovorne obveze kao npr naplata parkinga. Nemate nikakav ugovor sa npr Zg Holdingom, no ako se parkirate oni tvrde da je ugovor sklopljen. Vi ste aktivirali taj ugovor tako što ste parkirali. U vašem slučaju, vi ste taj "Zg Holding", a eos matrix je čovjek koji je parkirao na vašem posjedu, te je tako aktivirao ugovor sa vama Zg Holdingom po cjeniku koji je već unaprijed utvrđen. Pošto su parkirali na vašem posjedu (pozivalivas telefonom nakon zahtjeva za prestankom/tj dokazivanjem da imaju ugovor savama) vi im pošajite cjenik za parkiranje (za zvanje telefonom bez ugovorne obveze), te ako sljedeći puta parkiraju sada kada su upoznati sa cjenikom, tada svijesno prihvaćaju sve obveze iz cjenika.

Ne znam kako da vam slikovitije objasnim.
saptacguskama is offline  
Odgovori s citatom