Pogledaj jedan post
Old 08.05.2016., 20:25   #65
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Nitko u svemu tome nije glup, ako to želiš reći. Naravno da se uočava kad roditelj po deseti put tijekom jednog polugodišta opravdava dijete da ga je boljela glava. Da moje dijete toliko često boli glava i ne može u školu, bogme bi ga odvela na pregled.
Samo zašto bi se učitelje dovodilo uopće u situaciju da propituju valjanost isprike/ispričnice? Tko sam ja da roditelju govorim da me laže, kad me gleda u oči (na informacijama recimo) i ispričava po deseti put dijete koje je pod isprikom bolesti izostalo. Pa odvedi ga doktoru ako je tako često bolesno.

I da, djeca na svemu tome uče. Pa tako na komadu papira potpišu roditelja već u nižim razredima škole i tvrde da je to napisala mama. To je ono čemu ih želim naučiti? Zaista?
Nisam rekla da su svi glupi nego se sve pravi glupima. Ovo sve kaj tvrdiš bi bilo točno i ispravno da dosadašnji susatav nije uopće funkcionirao, a funkcioniralo je sve isto samo s manje gužvi kod doktora, manje vozikanja, nahodavanja i trošenja vremena. Nastavnik bi itekako trebao reagirati kod roditelja koji daje takav primjer djeci jednako kao i kod npr. situacije kad se sumnja na zlostavljanje kod kuće. Učitelj se ne može distancirati od roditelja na bilo koji način. Ako roditelj odbija suradnju, to se rješava drugim kanalima...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom