Pogledaj jedan post
Old 20.06.2017., 14:30   #7
Ja imam stariju sestru. Roditelji imaju samo nas dvije, s tim da mama nikad nije radila i živjeli smo samo na tatinoj plaći.

Oni su isto tako kad su se uzeli sami izgradili kuću, živjeli kao podstanari, prali veš na ruke i to u vrijeme rata. Danas imaju lijepu kuću, dobar auto i još uvijek štede za crne dane. Nikad im nitko nije pomogao. I ono najbitnije, uvijek su davali meni i sestri. Moja mama je nekad znala nositi čizmice za zimu nekoliko godina, bile su u raspadu, ali je meni kupila nove i platila mi školsku ekskurziju. Poslali su i mene i sestru na faks, plaćali nam stan i režije, a mi smo radile sebi za hranu i džeparac.

Ja sam za vrijeme oba faksa radila, jer nekako mi je uvijek bilo draže sama zaraditi nego da moram žicati starce lovu jer mi se ide s ekipom negdje na vikend roadtrip.



Danas imam muža i malo dijete. Oboje radimo kod privatnika, niti jedno u struci, ali smo oboje izgradili karijere i danas imamo dobru plaću. Imamo stan i jedan auto (auto je na kredit jer nam je prošli koji je bio star skoro 20 godina riknuo i nismo imali love, a u vrtić malu mroamo voziti jer je na drugom kraju grada).

Stan nam nije novogradnja i kad smo se uselili u dnevnom boravku smo imali doslovno parket i dvosjed. Malo po malo smo sređivali. Imamo još stvari koje želimo promijeniti (tipa nova kuhinja i nova kupaonica) ali to su veliki izdatci i trenutno si to ne možemo priuštiti i to planiramo kad isplatimo kredit za auto cca 5 godina.


Ne idemo na skupa i luksuzna putovanja, ne jedemo 3 puta tjedno po restoranima niti naručujemo klopu doma. Volimo otići jednom mjesečno negdje van na klopu i kino, ali to je uglavnom to. Štedimo da možemo otići dva tjedna na more, a ne da se zbog toga zakucamo u minus. Volimo vikend putovanja do bližih gradova, a jednom godišnje osim mora si priuštimo i neko putovanje u neku dalju zemlju (tipa Španjolska, Grčka, Švedska - nismo toliko luksuzni da si priuštimo San Francisco i Tokyo).


I moji i njegovi su mladi i vitalni tako da će te nekretnine vjerojatnije pripasti našoj djeci (+ moje sestre djece + njegovog brata), ali niti to me ne brine. Učit ću svoju djecu kako su i mene moje. Ne očekuj da će ti netko nešto pokloniti. Radi i štedi.


Nadalje, prvi smo u obitelji koji su dobili dijete. Nije nam nitko imao dati robicu, krevetić, kolica i sl. Sami smo sve kupili i vjeruj da se osjećam puno bolje nego da znam da moram ili nekome vratiti ili se osjećati dužna. Od male kolica sam isplatila točno na njezin prvi rođendan.


Svojoj maloj ću napraviti i ono što su meni moji. Omogućit ću joj školovanje najbolje što mogu i pomoći koliko god budem mogla, ali ostalo je na njoj.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom