Pogledaj jedan post
Old 11.09.2017., 09:00   #13
Quote:
Arum kaže: Pogledaj post
Terapija lijekovima + psihoterapija + redovna fizička aktivnost, socijalizacija s ljudima na umjerenoj razini.
točno, i prihvaćanje sebe i da je oke raditi što tebi paše. npr sada znam koji su meni trigeri za tjeskobu, i šta se desi kada sam duže pod stresom, ili radim nešto što mi ne paše i mislim da moram. jer onaj glas koji nam je instaliran odgojem, vrišti: moraš, moraš. a meni ne paše.
e kad provedeš to da ne moraš, da jedino moraš osigurati svoj mir, onda si na dobrom putu. za to, su ad nužni kao štaka da proguraš početak tih promjena u životu.
znači ljudi idu na more, a tebi ne paše, više ti paše ne znam šetnja po mirnoj šumi, čitanje knjige onda toi napravi. smeta ti nečije prigovaranje i podjebavanje na poslu, moraš odmah regirati i izvuči to van, toj osobi direktno u lice, smeta mi kada se odnosiš prema meni tako i tako, i želim da to prestaneš raditi. prije bi gutala, opravdavala zašto to nije pametno, i nakon nekog vremena triger za tjeskobu.
tako sa svime. ne smješ raditi što misliš da se od tebe očekuje (određena ponizonst, brak, djeca, svadba, bla bla..samo ono što tebi odgovara. ali obzirom da uz tjeskobu ide i manjak samopuzdanja tu je i strah da će te svi ostaviti ako budeš svoja, ostat češ sama pa ljudi krenu raditi protiv sebe, i krene depresija, tjeskoba, panični napadi.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom