Pogledaj jedan post
Old 15.04.2011., 18:48   #1685
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Malo su ti povišena dsDNA anititijela i povišena su ANA (antinuklearna antitijela). Teško je reći točno o čemu se radi, za tumačenje ovih pretraga potrebno je znati anamnezu i tegobe koje si imala te dali netko u obitelji ima sličnih tegoba/nalaza i sl. Uglavnom, ovako okvirno, moglo bi se raditi o nekom autoimunom poremećaju iako za dijagnozu tih bolesti nisu dovoljni samo lab. nalazi već i klinički pregled te neke druge pretrage. Inače, ANA i dsDNA su totalno nespecifični biljezi autoimunih bolesti što znači da se mogu naći kod mnogih bolesti iz te grupe (npr. lupus, reumatoidni artritis...) ali se mogu naći i kod nekih infekcija, kod uzimanja nekih lijekova npr. oralnih kontraceptiva...
Da, to sam i ja čitala, i sad sam totalno u strahu, jer znam kakav je značaj autoimunih bolesti.

U obitelji sam imala reumatoidnih artritisa, ali reumatoidni faktor mi je u normali.

A kontraceptive ne uzimam, ali je istina da sam neposredno prije vađenja krvi pila dosta tableta protiv bolova, tableta za smirenje i sl., pa ne znam jel to moglo imati kakvog utjecaja.
marina085 is offline  
Odgovori s citatom