Tema: Taekwondo
Pogledaj jedan post
Old 08.09.2003., 18:09   #10
Quote:
cemo kaže:

ne postoji ni jedna vjestina koja obuhvaca sve, ali bi ti preporucio hrvanje (slobodnim stilom) i judo posto u HR nema jujitsu klubova (bar koliko ja znam) a judo i jujitsu su ista stvar samo sto judo ima vise bacanja a nema poluga na nogama, dok skoro sve ostalo identicno.
1) IMA vještina koje obuhvaćaju udarce nogama (petama, koljenima,...), rukama (šakama, laktovima,...), glavom itd., obrane od istih, sve prisutniju i razvikaniju borbu na tlu, poluge, gušenja, bacanja, borbu protiv više napadača, padove, kolutove, borbu sa oružjima... Evo jedna: www.bujinkan.hr, evo druga www.kuksoolwon.hr, a treća je hapkido ali ne znam adrese.
P.S. samo za prvu znam iz prve ruke i znam da sve to ima, za ostale govorim otprilike ali pretpostavljam da su slične.

2) jujutsu postoji, ali ne onaj brazilski nego tradicionalni japanski www.bujinkan.hr. Pretpostavljam da i ove druge vještine imaju neki oblik hrvanja i borbe na tlu, konkretno znam da kuksoolwon ima poluge, hapkido isto, doduše ne znam za borbu na tlu.
Jujutsu navodno postoji na još nekim adresama u Zg, ali nisam ih vidio uživo a da iskreno kažem neke su mi jako sumnjive.

O jeet kune dou znam da bi trebao imati dosta toga ali nisam vidio uživo!

Pozdrav,
Hrvoje.
hrvoje_1 is offline  
Odgovori s citatom