Pogledaj jedan post
Old 02.01.2009., 21:19   #6
Da.
Gdje ima ljubavi, razumijevanja i postovanja to nije nikakav problem.

Bitno da nije alkos, kreten, zlostavljac, beter, varalica, svaler koji ce mi kuci donijeti sidu...
A da li je crn ili plav...tamnoput ili svijetle puti...dugokos ili osisan kao marinac...Srbin, Hrvat, Musliman ili nesto deseto...da li voli manje zacinjenu ili vise zacinjenu hranu...to je nebitno...

Fanatici su izuzeci, sa njima se ne moze ni ako si iste vjere , ali takvi ljudi svejedno ne spadaju pod ono sto sam napisala "ljubav, razumijevanje, postovanje" jer nisu sposobni postovati razlicitosti, postovati tudje...samo su oni u pravu i postuju samo svoje...

Ono sto primjecujem oko sebe je to da sto su ljudi veci (pravi!) vjernici, to su tolerantniji...ljudi koji zive u duhu vjere, zele ljudima dobro, svima su radi pomoci...
Zagrizeni su uglavnom oni koje upitate da nabroje deset Bozijih zapovijesti, a oni odmah utiltaju...
Znate one sto se dernjaju kad u razgovoru dodje do pitanja vjere...oni su veliki "Srbi/Hrvati/Muslimani", oni su najpametniji, oni ce pobiti, oni ce ovo, oni ce ono, pominju djedove, pretke, zemlju, istoriju, Boga, Bibliju...a ne znaju ni osnovne stvari o svojoj vjeri, za Bibliju su culi samo na TV-u i u kafanskim razgovorima, misle da je Adam pojeo zlatni delises iz Evine ruke...takvi likovi...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline