Pogledaj jedan post
Old 27.09.2009., 01:39   #20
Quote:
Mali_Morgen kaže: Pogledaj post
to sto onda tvoji nisu imali kredit...jedno je zivjeti u krletki i placati i zadnju kunu za to a drugo je ne placati (toliko) jer...vjerujem da je to bilo prije vise od 10 godina a onda je rijetko tko dobio stambeni kredit tako da vjerujem da su tvoji zivjeli u malome ali nije bilo financijski stisnuto...kada su uzeli kredu za dvoiposobni opet druga prica...stislo se ali barem dobijas nesto u zauzvrat, sto je adekvatno za porodicu (vise prostora)

I manji stan ces uvijek moci prodati samo onda ako ga nisi preplatila...tako da bas nije "uvijek".

Nema apsolutno nikakvog smisla financijski upasti u govna za stan koji je premali.
adekvatno za porodicu u kom smislu? da dan danas placam mami redovito ratu kredita(ne zivim s njima,planiram svoju kucicu). gle znaci uvijek sam mogla biti jedinica(mom suprugu nist ne fali tako ocito) i mogli smo ostat zivjer u garsonijeri, jer ono kaj se kasnije dogadalo(necemo o tome javno) uglavnom krediti moje mame prelaze dva puta njena primanja
p.s. tada se preko plive moglo dobiti kredit za rjesavanje stambenog pitanja kao njihov zaposlenik(i baka i ata) po jako oke uvjetima-e al kad su moji dizali kredu za veci stan toga vise nije bilo

a s rezijama pretjerujes(moze 500kuna gore). dobar dio ljudi ima 2500kuna placa, oni ce zivjeti od ljubavi pretpostavljam?ali mene sad zanima specifikacija tvojih rezija, znaci kakvo grijanje(toplana gradski plin etc.), kaj sve to imate na struju za tu cifru?!

gle ja platim stan,hranu ziviotinje,(robu po sezoni kako mi kada i sto treba, sminku, knjige) i pokrijemo se s 5000kuna mjesecno-ostatak mogu komotno metat na stranu(dakle ostane mi za nekakvu ratu kredita), dio otpadne na jednu tocku dok ne bude mojoj mami malo lakse. ali dakle ono sto ti hocu rec, je da se stisnemo i ni kao dijete nisam morala imat sve niti sam trazila(ne moram imat deset hlaca, dovoljno mi je dvoje plus dvoje od odijela pa dok traju traju).

@autor topica.
gle tebi nitko nije rekao da trebas ici u karlovac,ali neka selendra juznije novog zagreba pa imas., ne mora biti karlovac, imas jasku evenutalno, veliku goricu koja ima jako dobru povezanost ili neki jetiniji kvart u okolici posla
gle u kino ako idemo, idemo srijedom kad je u pol cifre(imam flat i to je jedino gdje ne stedimo je taj vrazji internet i sve skinem cim mi se pojavi u dobroj kvaliteti pa uvuceni u krevet pogl3edamo filmeke napravimo svoje kokkice ili tortilje),ne idemo svaku srijedu vec kad oboje mozemo i ok u biti za dvije karte normalne cijene dobijemo sokove gratis-ne moram jest ni kokice ni tortilje svaki put-nekad jedemo, u vecini ne jer mi jednostavno ne pasu). s prijateljima koji su jos uvijek studosi idem u srijedu u kino dobro njima dobro meni. dakle postoje manevri za ustedu.
ali radi se da ti bi ovo,al ne bi bio kompromisniji(gle jasno mi je,nismo svi isti)-uvijek ti preostaje podstanarstvo kao opcija i gazda koji kad mu pukne te bez ugovora moze izbaciti kad mu se sprdne.
ja osobno bi radije pojela govno(znaci maskismalno stedila) i otisla u okolicu zagreba nego zivjela sa svojim starcima/njegovim(ma koliko su mi njegovi dragi) jer smatram da svatko ima pravo na svoju privatnost i svoj zivot i da mi netko jednog dana nabije na nos da ja zivim u njenoj/njegovoj kuci.
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom