Pogledaj jedan post
Old 13.04.2009., 13:25   #1
Punoglavci -što jedu?!

Moj sin (6 god.) se već dugo zanima za žabe, dovlači ih u dvorište itd., i sada je pronašao, u jednom zapuštenom izvoru (zapušten: zarasao, muljav na dnu) puno punoglavaca. On ih želi donijeti doma, (što ja podržavam - nek dete uči, nek gleda kak im rastu noge itd.) uzećemo mrežicu za leptire, uloviti ih i staviti u veću staklenku, samo: ščim da ih hranimo? Ne želim da uginu!!!

Sjećam se, u prvim razredima osnovne škole, dobili smo zadatak uloviti punoglavce, pa smo ih metali u staklenke i gledali kako se pretvaraju u žabe.
Samo, što li su jeli? Znam da su narasli, jer sjećam se da sam se zgražala kad su ih neki pobacali u WC; ja sam svoje žabice lijepo vratila na Tuškanac, u onaj potok.
Pretpostavljam da je dovoljno uzeti toga mulja sa dna, i možda svaka 2-3 dana otići opet na tu vodicu i zagrabiti svježeg mulja i vode? Što vi mislite?
Prvo da ih metnem u teglu od 5 litrara, a poslije u neki lavor, da imaju otok?

Sve ću Malome uraditi, bolje da je ovakav nego da npr. bulji u kompjuter ili TV, samo ne smiju, NE SMIJU pougibati, Malome bi to bilo preteško za podnijeti!¨Pomozite mi!!! Kako da im uredim život u dvorištu? Da li da po noći spavaju u kući, da se ne smrznu vani?
Tazika is offline  
Odgovori s citatom