Pogledaj jedan post
Old 31.05.2010., 22:05   #62
Quote:
Mrs.Stelium kaže: Pogledaj post
Evo jedan deo iz Wikipedie...

Misaone operacije su:
analiza
sinteza
apstrakcija
konkretizacija

Ako se pokuša razvrstavanje različitih shvatanja inteligencije, onda bi se moglo uočiti nekoliko aspekta definisanja inteligencije, koji obuhvataju slijedeće osobine ličnosti:
moć brzine adaptacije na postojeće i novonastale uslove
moć brzog i lakog učenja
moć apstraktnog mišljenja
moć brzine osjetljivosti za zadati problem
računske operacije i shvatanje matematičkog problema
sposobnost korišćenja riječi prilikom govora i pisanja, razumijevanje ideja
moć globalne sposobnosti osobe uključujući svrsihodnu primjenu svih naprijed navedenih sposbnosti...


Mislim da ljudi ne shvaćaju da se misao može materijalizirati,ali misao generalno ono što se rađa u mozgu pojedinca


Sedište je uvek bolje od segzaltacije.
Ne uvijek


Quote:
Zato je ME u Devici odličan, ali egzaltacija treba da mu da i neke druge osobine, ili da ga ojača, usmeri, kao recimo Jarac što usmerava MA, ili da ga ubrza i da mu širinu i visinu, kao recimo Vodolija, odnosno UR što ubrzava ME

Ovdje si dala odgovor da sjedište nije uvijek bolje od egzaltacije


...ne znam, meni jednostavno nema logike, jer onda ME faktički nema egzaltaciju, pošto ne možeš biti bolji od najboljeg...
Mislim da ima egzaltaciju,ali to ne može biti vodenjak jer vodenjakom vlada daleki uran,planet koji upravlja masama,i ne može se vidjeti golim okom
a Merkur koji djeluje na individualnom nivou važan je za pojedinca
Misao počinje u glavi koja je tradicionalno povezana sa ovnom i kardinalnom kvalitetom,i bez obzira što može biti apstraktna,kažem može ali i ne mora,ona je u pravilu fleksibilna i promjenjiva iz čega vidimo da ne može egzaltacija biti u fiksnom znaku već samo u promjenjivom jer ona fiksnom znaku nema stabilnost


Uglavnom radi se o tome da je merkur planet koji djeluje na pojedinca,pa zato nema veze sa Uranom

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 01.06.2010. at 00:19. Reason: quote
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom