Pogledaj jedan post
Old 27.03.2011., 17:48   #916
Quote:
koka0007 kaže: Pogledaj post
hvala na odgvorima, ali me zanima nakon tih 6 mjeseci ja se mogu prijavit i oću li onda moć nastavit primat naknadu koliko mi je ostalo ili i to gubim?
zabrana prijave u evidenciju neće biti 6 mjeseci nego ovisi o visini ostvarenog primitka, nakon isteka zabrane se ponovno prijaviš i možeš nastaviti naknadu:

Quote:
Nezaposlene osobe koje će biti angažirane na Popisu stanovništva, za vrijeme dok traje popis, neće biti raspoložive za posao te će se temeljem toga brisati iz evidencije nezaposlenih. Temelj za brisanje iz evidencije je članak 17. stavak 1. točka 7. Zakona o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti.

Ukoliko su takve osobe i korisnici prava na novčanu naknadu za vrijeme nezaposlenosti utvrdit će im se prestanak prava na novčanu naknadu temeljem članka 48. stavka 1. točke 7. Zakona o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti. Nakon prestanka njihova angažmana kao popisivača, a po ponovnoj prijavi u evidenciju nezaposlenih, istima će se sukladno odredbi članka 49. stavka 2. istoga Zakona nastaviti isplaćivati novčana naknada za onoliko vremena koliko im je preostalo za primanje naknade i u utvrđenoj visini.
alison is offline  
Odgovori s citatom