Pogledaj jedan post
Old 04.07.2003., 11:58   #20
Re: Kako se odbraniti od samozvanih pomagača

Quote:
adriatic kaže:
Pomnjivo sam opet pročitao TS i tvoje mudrolije i moram reći da nemaš šravo, kao i obično.

a) Ninočka je posve normalna, zdrava osoba (koliko se to može razabrati iz njenog teksta) i tvoje insinuacije i zastrašivanja su, najblaže rečeno, neprimjerene.

b) potrebna ti je lekcija o osnovnim pojmovima (ili hrvatskom jeziku?)

1. "Psihološki" problemi su problemi psihologa.
Psihologijski problemi bi bili problemi psihologije.
Psihički problemi su duševni problemi i ponekad je potrebno obratiti se psihologu ili čak psihijatru, iako ne znam ni za jedan sluča da je psihijatar nekog iscjelio. Znam za puno slučajeva gdje su ljude upropastili.

2. Dijagnoza ti je genijalna
Bio bi puno bolji inkvizitor nego liječnik.
Medice cura te ipsum!
a,a) Da li je ona normalna ili ne, trebaju odluciti strucnjaci, a ne ti !
I u realnom zivotu, a ne na forumu.
b,b) Meni nije potrebna nikakva lekcija, Trollu, jer ja znam sto pisem, ali ti ne.
Ovo ja nemogu ovako ostaviti, jer je neispravna i neopravdana kritika.
1,1) Ako sam ja pisao o "psiholoskim problemim", onda to treba u tome kontekstu tako i uzeti. Ja nisam pisao o psihijatrijskim problemima.

Dakle o problemima za psihologa i psihologiju. Jer ovi problemi pocinju uvijek tako fikcijom, koja nije potpuno etablirana u misljenju. Kada to ona postane, onda prelazi u psihijatrijsku domenu i vrlo je opasna po zdravlje, jer je fiksna ideja. Dakle, radi se o psiholoskom problemu, kako sam to i napisao.

2,2) Tvoji pausalni sudovi govore o tebi, jer si neodgovorna osoba, ali iz neznanja, pa ti se polovica oprasta!
A da si ti inkvizitor a ne ja, pokazao si mi dosta puta editirajuci i brisuci moje adekvatne postove.
M.

Zadnje uređivanje Meta12 : 04.07.2003. at 13:36.
Meta12 is offline