Pogledaj jedan post
Old 06.07.2013., 23:25   #20
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
......oni su meni simpatično društvo, a posebno mi se sviđa njihov pan-slavenski karakter (gdje Mađari funkcioniraju nešto poput posvojene djece), koji unutar Unije u kojoj nema Rusije i njenog manipuliranja slavenskim sentimentom, poprima poprilično romantičnu dimenziju solidarnosti i topline...
Znaš kaj: pun nam je kufer "romantične (pan)slavenske solidarnosti, topline i sentimenata...", iskusili smo mi tu famoznu toplinu (pre)snažnih "bratskih zagrljaja" (koji bi rado da te da uguše svojom velikom ljubavlju...). Filali nas tom navodnom "toplinom" i "prirodnom ljubavlju prema braći" 45 godina, znamo prestrašne rezultate te "ljubavi"...

Stoga bolje ne spominjati te stvari, jer kod nas izazivaju samo negativne asocijacije... Drž'mo se mi radije odnosa zasnovanih na dobrim, starim interesima - bar se ne zavaravamo i znamo na čemu smo. Tko god je ikad mislio kako u politici ima romantike i "topline", zaheb'o se...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 06.07.2013. at 23:33.
Špranja is offline