Pogledaj jedan post
Old 19.04.2007., 13:34   #13
I ako imaš sve papire kako treba, ako ti otac ima sve podatke za upisat u Darovni, znači broj čestice i ne znam što se još traži, onda ide brzo jer ne trebaš istraživat po gruntovnoj, tamo se zna čekat dugo, ovisi u kom mjestu je to.
I u svemu tome ti ne treba odvjetnik, zašto ga plaćat kad sve možete sami. Sad sam se sjetila da je trebalo još nešto za upis sebe, kada sredite Darovni znači. Ima još neki papir koji sam ja dobila u grunt. Za ispunit ali mislim da nije obavezno da to imaju, znači u nekom gradu imaju taj obrazac jer su sami napravili a u nekom ne pa moraš sam pisat, to pitaj njih, da li prijedlog za upis ili slično, pojma nemam, ali to je sve nakon što ovjeriš Darovni ugovor i predaš poreznoj to ti je najvažnije. I gledaj da tebi isto ostane nakon svega bar jedna ovjerena kopija Darovnog (ide primjerak obavezno: bilježniku, poreznoj, gruntovnom, a ostavi sebi, ocu i maši stricu ako te bude zezao ikada)
A imaš li ili nemaš para za porez stvarno nije ničija stvar jer porez ne plaćaš i točka.
Ako ima još netko nešto dodat da se pomogne čovjeku...
colour is offline