Pogledaj jedan post
Old 16.03.2008., 21:29   #7
Quote:
tradicev kaže: Pogledaj post

Možeš li mi Casio pojasniti kakva se molba predaje. Da li to sam napišem nekakvu molbu tipa: Najprije u zaglavlju navedem podatke o sebi a dalje: Molim da mi se obračuna komunalna naknada za obiteljsku kuću u xyz (navedem broj kč. i ko.) i potpišem. Zar to ne bi trebali ovi što si im predao glavni projekt na potvrdu slati po službenoj dužnosti. Ovaj sa komunalnog iz općine V.G. mi je rekao da ovi takve privatne molbe u hr. vodama ne prihvaćaju sa obrazloženjem da to treba biti poslano po službenoj dužnosti od ovih gdje si predao gl. projekta na potvrdu. A ovi to navodno više ne žele slati. I još ako i prihvate ti moraš s tom molbom predati i jedan primjerak glavnog projekta (dakle 3 si predao na potvrdu i još jedan za obračun komunalnog uz molbu i jedan za vodni).

Može li ovo netko komentirati i pojasniti? Sigurno je bilo takvih slučajeva.
Kada sam ja vadio građevnu dozvolu (10 mj.prošle godine) stvar je išla tako da sam u Uredu za prostorno uređenje (gdje sam predao zahtjev za dozovlu) dobio dva dopisa upućena (jedan) općini za komunalni doprinos i (drugi) Hrvatskim vodama za vodni. Nisam pisao nikakve zamolbe, ja sam samo odglumio poštara da to ne ide službenom poštom i traje 15 dana duže. Uzeo sam ta dva dopisa podjelio ih u jednom danu i skratio putovanje pošte u državnoj upravi, a sebi postupak izdavanja dozvole. Čim je Općina napisala potvrdu o visini komunalnog prema dogovoru sa H.vodama isti sam profaksirao njima da mi napišu za vodni.Uzmeš stvar u svoje ruke i ide brže, ako čekaš da sve ide službeno, načekat ćeš se dok ne dobiješ dozvolu.Malo se treba i snaći i naravno dosađivati lijenoj državnoj administraciji.
Ja sam lika u općinu zvao svaki drugi dan, da pitam da li je napisao potvrdu za komunalni doprinos. Napisao ga je samo da ga više ne zivkam, tako u H.vode, tako sve redom.....i naravno kad su napisali rješenja i potvrde tražio saa da ih meni predaju, kako bi ih ja osobno odnio nazad u ured za prosotnorno uređenje svom referentu, da opet skratim 15 dana putovanja pošte.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom