Tema: Kefir
Pogledaj jedan post
Old 05.05.2009., 21:55   #23
Quote:
martelinka kaže: Pogledaj post
ajme hvala ti..smirila si me jer sam se već počela brinuti da mi gljiva odumire-baš me brat zezao da joj probam dati umjetno disanje usta na usta pa možda oživi
a koliko i kako se može gotov kefir držati u frižideru?
šta zrnca se mogu jesti, a šta ako nakon toga popijem mlijeka- stvorit će mi se kefir u želucu?
a radite vi pauzu? ja mislim da neću, jedino ako nije stvarno neophodno?
i da, je li tko imao dobra iskustva sa tom gljivom u borbi protiv kandide?
Kefir moze odumirati, to se desava kad ga se izgladnjuje, onda odlazi u neku vrstu hibernacije, iz koje se nekad moze, a nekad ne vratiti u aktivno stanje. Uostalom, o tome i tako ima dosta na ovoj stranici (vec je prije stavljena ovdje) http://users.sa.chariot.net.au/~dna/Makekefir.html

Sto se tice stajanja u frizideru, bez problema moze stajati u istoj kolicini mlijeka u kojoj je bio prije odmora oko tjedan do dva. U vecim kolicinama mlijeka i malo duze. Jasno da je kefir tada malko drugacijeg okusa, jer se aktiviraju drugi procesi, ali je i dalje jestiv.

Kad se jedu kefir zrnca, oni integriraju i druge bakterije i kvasce, koji se ne nalaze u samom kefiru u tako velikoj kolicini. Zato je kvalitetniji. Inace, ne, proizvodnja kefira se ne moze desavati u zelucu na onaj nacin kako vi to zamisljate, ali svakako da uzimanje kefira moze pomoci osobama koje su netolerantne na laktozu da ju probavljaju puno lakse, pa cak i da probavljaju bez ikakvih problema. Recimo, ja sam takav slucaj, prije bih od mlijeka imao cijelu buru u trbuhu (jasno, i sam Crohn je tu i te kako kriv), a sada bez prebolem uzimam mlijeko, iako jasno, pijem samo kefir, posto mlijeko i tako nije zdravo pa ga nastojim trositi sto manje (kefir jer je on ipak vise zdrav, nego sto je uzimanje mlijeka stetno).

U borbi protiv kandide, kefir je svakako bitan, pogotovo kao nacin za unos probiotika, ali bih ja tu svakako ukljucio MMS, srebro, lugola, a ni prebiotici nisu losa ideja, ali ipak treba biti probiotika, da bi prebiotici imali sto pametnog raditi.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom