Pogledaj jedan post
Old 11.12.2009., 03:11   #32
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
nije samo islam, vec i zapad taj koji podcjenjuje zene u odnosu na muskarce, jos uvijek u velikom broju slucaja drzeci ovaj svijet 'muskim' ali se na zapadu o tome barem govori, i stvari se mijenjaju. tek sada polako dolazi da je zena za isti posao jednako oplacena kao i muskarac EEK!!
Slažem se da je jedan od velikih problema taj što jako malo žena govori o svojim problemima. A slabo govori jer zaostala društva nemaju mehanizme da im to omogući. Do kada će to tako trajati, ja ne znam, ali znam da će se morati promijeniti. Jer pozicija žena nije samo teret za ženu samu, nego i teret za društvo u cjelini.


Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
dok u islamu ne samo da nema dijaloga (ili je to eventualno samo dijalog a la strogo kontroliran i unaprijed izfriziran), vec zena islama nema nikakav dignitet kroz slobodu izbora tj da ona odabere hoce li biti 'dostojanstvena' ili nece.
A tko to voli biti nedostojanstven, osim onaj tko na taj način želi lako dolaziti do novca, gubeći svoju čast? Nije valjda da se zalažeš da društvo nema kontrolu javnog morala? Po meni, uvijek mora postojati netko tko brine kuda društvo ide. A kada oni koji su zaduženi za brigu sve podrede osobnim interesima, tada društvo i srlja.

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
ako je zapad razuzdan ... cekaj samo dok se islamski svijet oslobodi uzdi koliko ce vode proteci dok se taj isti svije pronadje i ustalozi. u tim zemljama i kulturama nema teenagera i nema adolescencije; ili si dijete, ili si odrasla osoba. a to sto su, generalno, cure naprednije od djecaka - pa kad i jesu: fizioloski svakako svugdje na svijetu. u svim islamskim zemljama, zemljama afrike, isto kao i AU aboridzani - u djevojcice cim spolni organi pocnu raditi i micari se, rasti i bujati - znaci da je osoba spremna za rasplod. prelaznoga perioda mladosti uopce nema. cim ti spolni organi pocnu raditi - ti si spreman za rasplod. koga briga za tvoju psihu ako jos nije formirana. ti si kanta da se u nju istresa !
Joj kako užasno pišeš. Ne velim da tu nema istine (pogotovu ovo za adolescenciju) ali je doista teško i bolno za čitati to što pišeš. Pa nije čovjek samo meso, kosti, nervi i spolni organ, todaytonight. Postoji i duša! Uostalom, popravi nam ti prosjek. Zašto da ne i Sofiapolis.
Shady is offline  
Odgovori s citatom