Pogledaj jedan post
Old 04.03.2010., 16:43   #32
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
To je dobar savjet, ali na žalost...

Pa zar smo došli do toga (retoričko pitanje - izgleda da jesmo ) da će nam djeca silom prilika morati izgledati i ponašati se kao pripadnici Delta Forcea samo da bi progurali kroz školu...

Ja jednostano ne shvaćam da se malim nasilnicima ne može stati u kraj. Prije će biti da onima koji bi trebali brinuti o tome nije stalo... Prosvjetari ne mogu ništa, nemaju ovlasti? Nije istina, neka prijave policiji ili CZSS. Policija još i možda, ali CZSS da obavi svoj posao? E to treba dočekati... A mogli bi... Ako se roditelji malog zlostavljača ogluše, roditelje kazniti, a malu zvijer oduzeti i strpati u obitelj koja bi bila voljna voditi računa o djetetu ili u dom... Ali za to bi trebalo promijeniti i postojeće zakone koji štite nasilnika, a ne žrtvu. Roditeljima nasilnika treba omogućiti da umjesto svog miljenika odvale zatvorsku kaznu. Sigurno bi se našlo načina. Kada bi se htjelo.
Eh...

U skoli mojeg sina je bio problematican djecak-7.razred.
Roditelji djece zrtava isli ravnatelju,pa ravnatelj angazirao i psihologa i pedagoga,pa su spominjali (tocnije prijetili ) iskljucenjem iz te skole...
Roditelji zlostavljaca su uglavnom mlatli praznu slamu,branili sina,bla,bla,bla...
A onda je ravnatelj osobno zvao policiju,vise je covjeku pukao film.
I nazalost-nista.
Neki inspektor iz policije (ili sto li je vec bio ) je razgovarao sa malim nasilnikom ali nista,bas nista nije mogao konkretno poduzeti-ni protiv njega,ni protiv roditelja mu.Valjda je tako po Zakonu,ne znam.
Nitko nije isao u zatvor,nikog nisu "opalili" po novcaniku,cak su se na kraju roditelji zlostavljaca tuzili zasto je policajski inspektor nasamo razgovarao sa njihovim sinom,kao protuzakonito je,ovaj je maloljetan...

Nista,bas nista se nije desilo. Decko bi se malo primirio,a onda opet tukao i vrijedjao slabije od sebe.
Sve dok nije zavrsio Osnovnu skolu.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom