Tema: Sirova hrana
Pogledaj jedan post
Old 17.09.2017., 05:53   #5845
Za manje od pola minute rada, nijedan blender se neće zagrijati, kao niti masa koja se usitnjava.

Svakako uvijek prvo na dno blendera stavljajte hranu koja sadrži više vode, a na vrh onu koja sadrži najmanje, to je pravilo.
Kod slabijih blendera, nećete uspjeti napraviti baš ništa ako npr. na dno stavite avokado ili veću količinu sjemenki, orašastih plodova ili čak banane...to ide na kraju.

Sjećam se kad sam slagao prvi put sirovi namaz prema receptu iz knjige Victorie Boutenko...stavio sam suncokretove sjemenke na dno, a bilo ih je podosta i mučio sam se k'o ludi konjanik dobrih pola sata dok to nije samljeo; uzimao sam cijeli blender s posudom u ruke i tresao ga, dodavao vode, gasio blender da žlicom potisnem masu prema dolje i na kraju sam uspio tek kad sam dodao podosta vode, ali nije zato više ispalo tako fino jer je bilo previše vode.
Kažu da jaki blenderi čak i bez vode mogu sve samljeti u jednoličnu masu. To ne znam jer nisam probao, ali malo mi je čudno kako će masa, ako je ima malo više, nakon prvih okreta pasti na dno, na noževe, ukoliko je taj jaki blender s velikim brojem okretaja izbaci prema gore...a to je normalna pojava, to se meni metar puta događalo i popizdio sam metar puta na to.
Kad se doda voda, onda sve ide, samo trebaju svi sastojci biti usklađeni ako se želi dobiti čim ukusnije. Zato svi ovi recepti koje tu stavljam su prilično usavršeni po tom pitanju (ne reklamiram se, časna riječ) i s tim biste trebali dobiti jako ukusne kombinacije.
Naravno, ne kažem da ne može još bolje i ako tko otkrije tako nešto, neka slobodno stavi.

Rorion, kužim te, ali neke recepte koje ja radim, npr. čokoladni smoothie sa zeljem, koji mi je jedan od najukusnijih, a i druge, ako ne samelješ sve u jednoličnu gustu masu, neće biti ni približno ukusno kao što može biti. Ovaj smoothie je predobar i svi koji su ga probali i radili prema receptu, hvalili su ga maksimalno.
Ali ako ne samelješ potpuno te bademe, to zelje, tu vaniliju...znam iz iskustva da neće to biti ni sjena ovog, vjerojatno najboljeg, čokoladnog smoothieja.

Inače, ove probleme s nepovlačenjem u vrtlog sam i ja metar puta imao.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline