Pogledaj jedan post
Old 19.05.2008., 14:25   #3
ej drago mi je da si se javila.. sad možemo skupa prodiskutirati o svemu, i dijetama, terapiji.. i jako mi je drago što se nisi odlučila piti kortikosteroide..
jer ih ni ja ne pijem, i neću početi dok ne zagusti!!

Ja sam bolove dobila nakon što sam počela piti kontracepciju, i skužila sam da mi ne pašu jer su me svi zglobovi boljeli, prestala piti..al zglobovi su me i dalje boljeli..i tako skoro godinu dana

Uvijek sam pila puuuno vode, i rijetko se znojila, i žljezde su mi ponekad bile otečene, al ja sam uvijek nalazila neko objašnjenje za to..
Kao vodu pijem jer jedem slanu hranu, žlljezde otiču zbog moje preosjetljivosti npr. ako u kafiću ne operu dobro čaše itd.. nikad nisam posumnjala na Sjogrena
Inače u obitelji mi tata ima problema s zglobovima, i reumom ali ih ne liječi i nikad i nije.. on bol pretrpi, i ko nov je nakon par dana!!

Nalazi su mi ono, okej.. ovo mi je povišeno :
SE 52
fibrinogen:4,9 g/l
IgG 17, 98
SS-a 813
SS-b 525
piše da imam hipergamaglobulinemiju.. što god to značilo

inače SS-a i SS-b mi je u porastu..prošle godine vrijednosti su mi bile 280, i 35..a sad su vrlo visoke i to je jedini razlog zbog kojeg bi možda pila lijekove..al moram pitati još puno ljudi, pa da budem 100 posto sigurna

Inače bolova nemam, umorna nisam, i sve je okej..ponekda oteknu žlijezde, pijem puno vode, i to je to.. oči su mi okej, unutarnji organi isto..
mrkvica_ is offline  
Odgovori s citatom