Tema: Afte
Pogledaj jedan post
Old 18.01.2012., 19:01   #315
Citam vaše postove i suosjecam, iako malo ljudi cini mi se prozivljava ono sto ja prozivljavam s aftama. Dakle, afte imam redovito svaki mjesec, i to ispod 3 komada neide, 3 komada koja su najcesce svaka na svojoj strani pa sam, kako ja to kazem, potpuni invalid na usta. Ali dobro, uvijek ja to nekako pregrmim, mogu reci da sam vec navikla. Međutim, sada sam dobila afte po CIJELIM ustima, dakle nemogu ih ni izbrojati, ima i malih i velikih, pod velikim mislim da cu velike po centimetar, i tako cijela usta, sva sam natecena, a uz to, kaze doktorica da imam i neke mrtve gljivice u ustima, sto nikada nisam imala do sada. S time svime se borim godinama, vise nemam uopće snage s time se muciti, onaj tko nije ovako nesto imao,nemoze ni razumjeti. Nitko nezna zasto to stalno imam, ni zasto su sada puna usta, ali nitko me ni ne salje na nikakve pretrage. Jel mi može netko savjetovati na kakve pretrage bi mogla otici da probam naci uzrok ovoga? jer zaista je nepodnosljivo, usta nemogu otvoriti, jedem 1 dnevno i to mi je muka kad idem jest jer su to procesi, tesko mi je i piti, nemogu ni sa slamkom jer imam po gornjem nepcu i jeziku pa cim pocnem vuc to su bolovi, a sto je najgore, sve to mi se spustilo na jednjak, pa boli kad isto prolazi njime, a i svakih, otprilike 3 min me nesto zgrci u jednjaku i bol prode od jednjaka kroz cijela leda. prije godinu dana sam zavrsila u bolnici zbog gripe i upale pluca, ali mi se zakompliciralo i dobila sam herpetični gingivostomatitis (neka verzija herpesa simplexa), koji izgleda ovako, gnojne rane po cijelim ustima i jednjaku i usnama, koje su ko baloncici, pucaju pa ispustaju gnoj i krv, pucaju konstantno,i tako se i nove stvaraju, to vam izgleda tako da nemozete gutat, kamolii jest il pit, nema sanse, 10 dana sam bila samo na infuziji i nicem drugom,slina mi je curila iz usta jer gutat ju nemozes, tj to je gnoj a ne slina a da ne govorim o smradu od toga, bolovima jer to puca, nesto najgore sto sam ikada prozivjela, uz naravno temperaturu 40. kazu da to inace dobivaju djeca, novorodencad, i tocno nakon godinu dana mi se javi ovo, blaže je kao jer nema gnoja i pucanja, ali svi koji ste imali afte ili gljivice znate kakva je muka to onda. procitala sam da preporucate volex, sutra idem po njega pa se nadam da ce biti cudotvoran jer ovako vise neide. znam da sam post oduzila, ali zanima me je li netko imao slicno iskustvo? kakve pretrage da odem napraviti? mama mi je negdje procitala da afte mogu uzrokovati i kontracepcijske pilule koje pijem, pa ako netko ima nekakva saznanja o svemu tome??? hvala...
BlackSwan20 is offline  
Odgovori s citatom