Pogledaj jedan post
Old 21.05.2008., 08:04   #5
Quote:
mrkvica_ kaže: Pogledaj post

Ja sam bolove dobila nakon što sam počela piti kontracepciju, i skužila sam da mi ne pašu jer su me svi zglobovi boljeli, prestala piti..al zglobovi su me i dalje boljeli..i tako skoro godinu dana

Nalazi su mi ono, okej.. ovo mi je povišeno :
SE 52
fibrinogen:4,9 g/l
IgG 17, 98
SS-a 813
SS-b 525
piše da imam hipergamaglobulinemiju.. što god to značilo

inače SS-a i SS-b mi je u porastu..prošle godine vrijednosti su mi bile 280, i 35..a sad su vrlo visoke i to je jedini razlog zbog kojeg bi možda pila lijekove..al moram pitati još puno ljudi, pa da budem 100 posto sigurna

Inače bolova nemam, umorna nisam, i sve je okej..ponekda oteknu žlijezde, pijem puno vode, i to je to.. oči su mi okej, unutarnji organi isto..
kažeš da te bole zglobovi, a jesu li ti posumnjali na artritis? Ja isto nemam nikakvih bolova, osim stalnih konjuktivitisa i umjereno suhih usta. Ja za svoju dijagnozu i nalaze ne bih ni znala da nisam pala u nesvijest, pa su me vukli po svakakvim pretragama dok nisu iskopali tog Sjogrena. Nakon tog pada u nesvijest sam ok, to se više nije ponavljalo. A ja sam isto zapela da vidim šta mi je jer taman smo odlučili imati još jedno dijete. Sad mi kažu da s ovim nalazima ne smijem, dok se imunološki sistem ne smiri. Moš mislit kako će se s kortikosteroidima smirit. Smirit će se na neko kratko vrijeme, ali šta će s njim biti nakon toga,...Ja sam ti definitivno odlučila da ih neću piti (barem za sada). Ako mi se stanje pogorša, ili ako mi bude zaista pitanje života i smrti, onda ću ih valjda uzet. Ali ovako, ne vidim potrebe za takvim eksperimentiranjem. Čula sam se sa dr. Soltyšikom koji mi je rekao da će mi za par dana poslat svoju terapiju: dio su tablete, a dio su homeopatske injekcije koje ću morat uzimat 3x tjedno. Moram naći medincinsku sestru koja će mi ih davati; ili ću sama morati naučiti. Dakle, prema njegovim riječima, tu terapiju bih trebala uzimati kroz neka 3-4 mjeseca, i nakon toga bi se sve trebalo smiriti - autoimuna antitijela bi trebala doći u normalu bez recidiva. Ja sam optimistična i vjerujem u to (kao što sam već rekla, spasio me kad sam dobila psorijazu). Ne znam još koliko će me ta terapija koštati, ali šta je tu je. Javit ću kako napredujem. Inače, jedini razlog zbog kojeg sam odlučila uzimati bilo kakvu terapiju je dijete. Da toga nema, ne bih vjerojatno za sada ništa ni liječila, jer ne osjećam se bolesna. Vjerojatno bih samo redovito išla na kontrole da vidim da li se nešto pogoršava. Podržavam odluku nepijenja kortikosteroida. Mislim da svaki pacijent ima pravo odlučiti hoće li se i kojom metodom liječiti. Liječnici su jako isključivi. Inače, kad sam pred osam dana bila kod Bosnićke, ispričala sam joj o svojoj psorijazi i o tome što mi je pomoglo. Nevjerojatno, ali tražila me da joj dam što sam točno uzimala. rekla je da mnogi pacijenti s psorijazom UOPĆE nemaju nikakvih rezultata s korištenjem kortikostreroida u tretiranju psorijaze (!!!) i da bi voljela imati nešto što bi im mogla ponuditi kao alternativu. Dakle, i liječnici su svjesni da kortikosteroidi nisu pravi lijek za ova naša stanja....
Držite se.
viridiana is offline  
Odgovori s citatom