Tema: Turska
Pogledaj jedan post
Old 24.06.2003., 14:11   #2
Bio sam ja prosle godine krajem devetog mjeseca.Interesantno je. Ako mozes odi u Ephesus ako te zanima jaaako dobro ocuvan rimski grad.To ti je malo ispod Izmira. Izbjegavaj Kusadasi jer je sve puno betonskih visokih gradjevina i package turista slabije platezne moci i totalno je bez veze.

Bodrum je bolji.Ja sam bio u nekom malom selu 15 km od Bodruma i za jeftine novce iznajmio apartman. More je krasno a usluga za ne povjerovati.Turci su toliko usluzni da boli glava.U restoranu ces se osjecati kao princeza. Ja sam na svoje oci vidio dvije njemice kako sjedaju u restoran i konobar ih obasipa takvom paznjom. Ljubi ruke skida im jakne,sjeda s njima i zajedno biraju jelo,vodi ih u kuhinju pokazat sto rade,cak je sjeo s njima dok su jele i probavao. Te dvije srednjovjecne njemice su se rastapale od ugode. Sto je poslije bilo ne znam ali tocno znaju sto zelis i koliko si spreman platiti.
Mozes jos ici u Marmaris i Antaliju.
Pamuk Kale je tak tak vise se ne moze kupat u izvorima gore ali ako si blizu odi.
Bursa stara otomanska predstolnica je interesantna i ima dobar bazaar.

Ne propusti Istambul koji je kaotican i malo skuplji od ostatka Turske ali neophodan.

Nisam bio u Capadoccia ali navodno da je fascinantno.

ak te jos nesto interesira kazi.
Roko is offline  
Odgovori s citatom