Tema: Alkoholizam
Pogledaj jedan post
Old 07.02.2007., 17:16   #14
Quote:
Reebok kaže: Pogledaj post
e da, ono sta sam ustvari htio reci je, da je komuna samo "mehanicko izljecenje", makar oni cesto pokusavaju dati neki smisao zhivota svojim "pacijentima", vjera, neki posao, prijateljstva...

pravo lijecenje je dati ovisniku zhelju da se sam izlijeci... dovesti ga do toga da on sam ne zeli vise opijanja, dati mu neki razlog, cilj...

samo, to je i najtezhe... takvi ljudi najcesce nemaju ni cilja ni razloga... zhive zhivot samo da im prodje dan za danom, sa malo mozebitnog veselja i puno zaborava

treba naci neki smisao u zhivotu... jer, kad ga nema, onda ni zhivot nema smisla, a tada je alkohol jedan od privlacnijih nacina za prikratit vrijeme i dati si bar malo gushta u besmislenim, i cesto bolnim, danima
Točno je da su komune i bolnice samo trenutno rješenje i da je najbitnije da osoba nađe neki motiv u sebi pa da prestane piti. Moj je otac prestao piti prije 20 godina i nikome ne bi palo na pamet da će nakon toliko duge remisije ponovo zaglibiti, no jedna tragedija u obitelji, teška bolest sina, gurnula ga je nazad u ponor. Ovaj puta mu bolničko liječenje nije pomoglo jer oni u njega liječe alkoholizam, a ne uzroke njegove ovisnosti, depresiju i anksioznost. Najteže je gledati kako prekrasan čovjek propada obiteljski, profesionalno, moralno itd... Još je teže prihvatiti da društvo nije briga, koju god mi pomoć tražili, dobivamo odgovor da je on alkoholičar kojeg treba poslati na dugotrajno liječenje, ni jedan psihijatar ne razgovara s njim o razlozima koji su ga gurnuli u taj pakao. Probat ćemo još psihoterapiju pa što bude. Pozdrav svima koji imaju takav problem u obitelji, samo oni znaju koliko je teško živjeti u svakodnevnom strahu.
zana11 is offline  
Odgovori s citatom