Pogledaj jedan post
Old 12.08.2017., 13:22   #561
'' stalna mitraljeska paljba glasnog ničega''

Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
.... Sve je "unreadable", uključujući najjednostavnije moguće stvari, ako ti nedostaje "ključ" za čitanje.
Prijetim da ću prevesti tvoj komentar njegovog komentara i poslat ću mu.
Pa se javim ako on odgovori na tvoj odgovor
Ali ja bih te upitao ovo.

Ti često kažeš da je nešto opskurno ili kritiziraš opskurantizam.

Na ovaj komentar Hegela gore od mog dopisnog frenda je jedan komentator napisao da je ''njegov'' Marcuse isti opskurantist kao i Hegel''. Eto ti ga na !

Dakle zašto po tebi Hegel nije opskurantist, a mistici jesu?
tj zar ne bi ti trebao biti samokritičan i sumnjati u svoj ''privatni'' racionalizam i dosege racionalne spoznaje općenito.

Zar se ne može izvesti zaključak da si ti našao ključ za Hegela(pa ti on nije opskurantist) , ali nisi našao ključić za mistike i njihove uvide i komentare o ''vrhunskoj stvarnosti '' pa su oni tebi opskurni.

Meni su npr. Hegel i Sartre i Hajdeger i Fuko i Lakan i Derida i Bodriljar i Žižek i Andrej Plenković opskurni.

a

Toma Akvinski ,Pascal, Kjerkegor, Nisargadatta Maharaj, Ramana Maharsi Osho, Bernadette Roberts, Crowley, Buddha, Isus , Lao Ce, Robert Anton Wilson, Tejar de Šarden , Jung , Hajzenberg ,M. Scott Peck , Peter J. Carroll, Ramsey Dukes , Roger Scruton, Kerum ,Bandić ,Ken Wilber, Sigmund,Apemant, wand ,addx,nitko drugi , mravac8 i

JI ČING

nisu !
===

E SADA

Ako ja razumijem mislioce tako različite i duboke kao štu su Buddha ili Kerum ili Ramana Maharsi ili Jung ili mravac8 onda mi se čini da nije moja krivica nego Hegelova i Lakanova što se oni izražavaju kako moj prijatelj kaže -''kao nedozrelo sranje'' ( inchoate crap ili kako Scruton kaže kao '' stalna mitraljeska paljba glasnog ničega''
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom