Pogledaj jedan post
Old 13.08.2017., 20:57   #569
Ja ovdje 17 godina ne radim ništa drugo nego opisujem svoja i tuđa mistična iskustva i komentiram ih i to je jedino što me u biti zanima i što smatram vrijednim.

Istina je da nekad posrnem i bavim se pizdarijama kao što se entuzijastično bave Apemant i Druid pa pišem o Titu ili Žižeku ili Hegelu ali nastojim i tu uvijek prošvercati ono što je moj životni moto i ultimate quest:

Cilj religije- metodom znanosti .

==
Za ovaj put ću biti kratak ali nastavit ćemo se mi hrvati dalje Sigmunde.

Pro primo:

tvoje pitanje implicira i sadrži metodološku predrasudu(grešku) i potpuno je zatvoreno jer je u njega uključena tvoja predrasuda koju ti držiš činjenicom.

A ta predrasuda je da se riječima mogu izreći sve istine i da je jelovnik isto što i jelo odnosno da je mapa isto što i teritorij.

Kao mog svjedoka protiv tvoje zamaskirane predrasude dovodim Nielsa Bohra kojeg su njegovi kolege smatrali najvećim filozofom među fizičarima

On te kroz moje pisanje kontaktira i kaže ti ovo :
(boldanje je Bohrovo a ne parsifalovo)

''Smatralo se, Sigmunde,ranije da se fizika odnosi na opis univerzuma ali mi danas znamo da fizika ustvari opisuje ono što mi možemo reći o univerzumu.''

To hoće reći ,ako sam ja Bohra dobro shvatio , da je ''univerzum '' filozofski koncept . on implicira ''stvarno stvarni univerzum'' koji onda nosi teret svih filozofskih problema sa sobom.

Ali ONO ŠTO MI MOŽEMO REĆI O UNIVERZUMU , međutim, odnosi se na našu matematiku i filozofiju i na naše eksperimente tj na tekući ''reality tunnel'' koji nam se čini trenutno korisnim.

kao što sam već impresivno pisao i dao ti posljednje intelektualne novosti
ima samo jedna kvantna fizika,a jedno 10ak interpretacija i za 20 godina Tegmarkovi prijatelji su promijenili mišljenje koja je najbolja pa ono što bi doli sada je gori.

david Bohm nam kaže da nam se kopenhaška interpretacija ustvari ruga i negira nam mogućnost da damo ikakove sudove o AKTUALNOSTI.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom