Pogledaj jedan post
Old 13.01.2017., 11:21   #10
Kao privatnik često imam situaciju da se na isti papir potpisujem na obje strane - kao zastupnik tvrtke i kao radnik ili kao zastupnik tvrtke i vlasnik objekta koji tvrtki iznajmljuje prostor ili naprimjer ako dajem pozajmicu tvrtki. Koliko puta sam se držao za glavu, smijao i govorio "ovo nije normalno, mene ovdje neko zaje...a". Često imam dojam da činovnik na nekom šalteru traži od mene i ono čega nema u propisima samo da bi sebe zaštitio, jer je svjestan koliko zakona postoji, a pošto ih ne poznaje sve postoji šansa da negdje maši. I onda to čini da bi zaštitio svoj posao i opravdao se pred šefom. Znam slučaj u kojem je čovjek predao zahtjev na jednom šalteru, a onda rješenje koje je dobio poštom nosio na šalter do ovog na kojem je zahtjev predao. Takve gluposti nitko ne može opravdati. Činjenica je da nas ovoliko zakona i propisa ne čini boljom državom, da smo otišli u jednu krajnost i da treba doći do reseta, ali to isto znači da će neki ukruh/uhljeb ostati bez fotelje, a fotelju treba brižno čuvati.
đoz32 is offline  
Odgovori s citatom