Pogledaj jedan post
Old 13.05.2017., 21:31   #96
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Znas sta, evo ti savjet da skratis pricu i da vidis ko je u pravu onaj romantik u tebi ili racionalac.
Odite zajedno u podstanarstvo i nabavite stene. Pa fino suzivot i partnerstvo na test. Pa podjela poslova u kuci, placanje rezija, ono svakodnevnica od koje je sazdan zivot. Vrlo brzo ce ti stvari kliknut u pravom smjeru.
Karikiram: mozda ce ti par puta bit simpa nac podignitu wc dasku i pritisnutu pastu za zube pri vrhu, al kad se to pocne kronicno ponavljat i nak9n sto ga lijepo zamolis, pa pocnu isplivavati jos neke stvari tog tipa, e onda ce bit zanimljivo cut romanticarovo misljenje.
Gle, mozda tebi treba osoba za kojom ces prat, kuhat i spustat wc daske nakon 12h posla, te mu davat djeparac za birtiju i kladionicu, a on ce tebi to kompezirat cakulom o temi od zajednickog interesa i strpljivo i pazljivo slusat tvoje bedove o mobingu na poslu...mislim sve je to ok ak si ti sretna i zadovoljna.

Za primjer sebe- imam 4 banke, dva klinca i muza koji nema r od romantike u smislu da imamo neke prevelike zajednicke interese o kojima mozemo cakulat u sitne nocne sate, da mi nosi cvijece i fura me na vecere. Trudio se dok me nije zbario i ozenio i vidim da ga to zapravo i iritira i ne vidi preveliki smisao u sladunjavosti. Al covjek je na mjestu i partner mi je. Dijelimo sve poslove oko klinaca i oko kuce. Netko je spretniji u nekim stvarima pa ce on mijenjat plinske boce a ja peglat. Klincima se oboje podjednako bavimo. Za mene nema rpmanticnijeg trenutka od onog kad mu se kcer zaleti u zagrljaj i razvlaci ga ko kaugumu. Znas u zivotu su romanticni trenuci i romantika sama povremeni zacin u pragmaticnosti zivljenja. Od nje se ne zivi, ona je samo ukras. Imala sam hrpe komada prije njega s puno vise "romantike" al nisu imali po meni vaznije stvari u sebi.

Gle, decko je bon vivant. Jos nije izasao iz svoje ljuske jajeta. Taj proces vecina nas prodje negdje u dvadesetima. U tridesetima i kasnije to zna biti iznimno bolan i traumatican proces, najcesce generiran nekom izrazito stresnom situacijom tipa gubitka roditelja.
Imate vi jos puno tema za protrest u razgovoru. Samo pliiiiz pazi da ne ostanes trudna prije nego ne budes na cisto sa sobom u vezi vase veze i zajednicke buducnosti.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Valjda znaš da je pragmatika bitna samo onima koji ju žele dosegnuti. Samo onima koji se grčevito bore za kakvu-takvu egzistenciju? Oni koji to ne moraju mogu misliti na ono zaista bitno, o onome što je od najveće važnosti za čovjeka ukoliko kao čovjek hoće biti, tj. mogu misliti na ideale, mogu uživati u romantici.

Ako se i moraš boriti za kakvu-takvu egzistenciju, ne znači da moraš ispustiti ono bitno. Bori se. Svakodnevno. Za čar istinskog idealiteta ljubavi. Sretno.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom