Pogledaj jedan post
Old 07.06.2017., 07:42   #42
IZLJEČENI KOCKAR

nakon 2 godine terapije kod najboljih psihijatara sam se izlječio od te proklete ovisnosti. odlučio sam se na liječenje kada sam saznao da ću postat otac a sebi sam davno obećao da ću bit jednog dana bolji otav nego je to moj otac meni bio.

kockare niti psihijatri ne razumiju, to je toliko posebna ovisnost da nije jasna niti kockarima. ono, možeš 5 godina ne kockati ako nemaš sa čim pa čim dobiješ prve novce u ruke rusvaj. nema onog "izdrži toliko i toliko pa si miran"

druga riječ za kockanje je bijeg, bijeg od nasilja koje si u životu prošao pa do bježanja od nasilja koje kroz život činiš. ja sam osobno morao se suočit sa 20 godina života provedenih u paklu i suočavanju sa onim što sam ljudima činio. lako je bilo shvatit kako sam bio žrtva u djetinjstvu, zapravo je neizmjerno lako žaliti sam sebe ali suočit se sa sebom nasilnikom je malo teže.

kockar kada se uistinu izlječi promjeni kompletno svoj život, ja sam osobno potpuno druga osoba sa drugim poslom, prijateljima, hobijima i sitnim užitcima. pakao koji sam prošao uz stručno vodstvo kako bi to postigao je nezamislivo. jedan sam od rijetkih koji je u tome uspio

moj savjet za obitelj i prijatelje kockara je da bježite, ostavite kockara neka krepa u svom paklu jer će inače samo uništit vas i pogotovo djecu ako je imate. ako se ikad odluči izlječit to će učinit i bez vas. kockar kao i narkoman, sve dok se ima na koga oslonit boli ga neka stvar.

nemojte niti mrzit kockara jer je taj u najgorem paklu koji možete zamislit, vjerujte mi, to je pakao koji nikad nisam uspio opisat a jadni kockar nije niti svjestan toga. bježi. bježi što dalje od kockara što prije i to je zapravo jedini način da se možda izlječi i odluči potražit stručnu pomoć. stručna pomoć je potrebna i obitelji kockara jer kockanje je doslovno zarazna bolest duše. hvala


KLOK je udruga stručnjaka i neka se tamo obrati. izlječenje od kocke bez psihijatara na grupnoj terapiji je jednako moguće kao i popiti ocean. ovo sam napisao onako općenito, ovo je složena tema za ogroman elaborat jer je psiha kockara jedan košmar kao i psiha obitelji kockara koja se također OBAVEZNO treba lječiti

čitam ovdje komentatore i za svakog jako dobro znam na koji način se susreo sa kockom. da, mi kockari smo u pravilu jako inteligentni i vrhunski psiholozi. ja ću biti kockar cijeli život ali više nikad neću kockati. to dugujem ljubavi svog života koja me spasila onog dana kada je začeta. mi vam i nismo zli ljudi, samo smo nekoć davno prokleti pa sadistički uništavamo sve oko sebe dok ne krepamo ili se spasimo

Zadnje uređivanje pustinja17 : 07.06.2017. at 08:28.
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom