Tema: Srbi u NDH
Pogledaj jedan post
Old 18.07.2017., 22:34   #113
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Pricali smo o kolonizaciji zemlje otetoj od veleposjednika u Hrvatskoj. Ti si taj koji je sugerirao da su i oni kao dobrovoljci dobili zemlju.

Da li sad tvrdis da nisu?
Ja sam tvrdio da nije bilo kolonizacije i naseljavanja iz Srbije na etnicki prostor Hrvata, i da nikome u kraljevini tako nesto nije bilo ni na kraj pameti. A nije ni moglo da bude, jer je politika kraljevine bila da se radi o jednom istom narodu i jednom etnickom prostoru, kolonizacije su upravo isle iz tih krajeva, srca drzave, u krajeve gde je domicilan narod, ne znam kako bih ga nazvao, narod SHS plemena bio u manjini, dakle kolonizovala se Vojvodina gde je bilo dosta Madjara i Nemaca, Makedonija gde su rovarile komitske cete podrzane probugarskim elementom i Kosovo gde su vecina bili Albanci.

Politika jednog naroda sa tri plemena je kako vec rekoh bila zvanicna politika kraljevine, politika dva pisma u jednom jeziku, i to se postovalo, mogu se videti ne znam pecati, natpisi na recimo zeleznickim stanicama, onaj ko prica o progonu Hrvata ili je zlonameran ili neinformisan, koliko je gusena hrvatska drzavnost, toliko je guse i ugusena i drzavnost Srbije, a i Crne Gore, to je bila zrtva koju je trebalo podneti radi stvaranja stabilne drzave i za dobrobit buducih generacija.
Posto to nije uspelo, danas imamo ovo sto imamo, neke kvazi drzavice kojima upravljaju pomocnici pomocnika izaslanika iz evropskih centara a svako pametan je vec pobegao sa ovog prostora, da upotrebim tu kovanicu.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom