Tema: Duhovi
Pogledaj jedan post
Old 06.03.2004., 11:07   #2
Evo ja ne znam pa cu pisat svasta

Nesto malo iskustva sa nekim netjelesnim bicima se ima al sto su ona bila ne znam.


Da duhovi postoje - vjerujem, sto su oni nisam siguran.

Dal su dobri i zli... tesko procjenjivat po kriterijima (zivih) ljudi.

Ako su to neki pokojnici onda vjerujem da to mogu bit samo ljudi tolko jako vezeani za materiju da se ni u smrti nisu mogli rijesti svijeta. Pa se zato mozda cesto ima prica o duhovima oko mjesta tragicnih dogadjanja, gdje se radi o naprasno (nasilno) prekinutim zivotima ili samim "nasilnicima".

Ako se ne radi o ljudskim "ostacima" onda su to tek bica drukcije svjesti i ne mogu se nikako gledat nasim kriterijima dobra i zla.
Makar ako su ljudske duse... kolko se u snu samo moze dozivljaj stvarnosti izmjenit,kako tek u smrti.


Postajalo il ne postajalo, sto god to bilo mislim da je beskorisno i besmisleno time se opterecivat. Oni su svijet za sebe, kao sto je to populacija nilskih konja. Ona je zanimljiva biolozima, ekolozima itd al da se prave drame i mistike oko nilskih konja bilo bi smjesno. Normalno je da se uslijed neke duhovne prakse dodje do susreta s takvim bicima, nije rijetkost, medjutim ne treba na to obracat previse pozornosti. Coek je onakav kakav je njegov um, ono sto je danas u mislima sutra ce bit dio nase osobnosti. Ko je okupiran Bogom razvit ce bozanske osobine, ko je okupiran duhovima, astralima i slicnim sarenim i bljestavim al ne prevaznim stvarima to ce i dobit. Ali cemu?
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom