Pogledaj jedan post
Old 13.02.2014., 21:15   #369
Quote:
zujalikus kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Evo prijedloga za sve koji su se voljni okušati u sadnji konoplje OVE godine:

Kolega i ja smo dobili 80 hektara zemlje u Sisačko-moslavačkoj županjiji, ali nam je to prevelik zalogaj, pa tražimo partnere koji bi ušli u posao s nama, a to smo zamislili na sljedeći način:

Uzeti možete minimalno 5 a maksimalno 25ha zemlje, sjeme za tu površinu po cijenama najboljim u ovom dijelu europe (provjeriti cijene sjemena Fedora 17).
Sadili bi zajedno i time smanjili sve troškove obrade zemlje, navodnjavanja (u slučaju potrebe), brige oko biljaka, žetve, a naravno i lakše će sve ići ako raspodjelimo poslove.

O daljnjoj obradi u vidu pravljenja ulja, proteina, brašna ili sl. bi se dogovorili. (Tu imamo veliko znanje, a i neke strojeve na raspolaganju).

U grubo bi ulog za 5ha bio oko 4000eura od otvaranja OPG-a do žetve odnosno sušenja i pripreme za prodaju sjemena (ako nećemo dalje obrađivati to sjeme).
Prinos je oko 1,5t/ha što je 7,5tona sjemena na 5 ha, a otkupna cijena ide od 1,8-3,3eur/kg pa računajte. Poticaje za poljoprivredu isto dobivate po hektarima, ali to će doći kad se državi sprdne.

Postoji mogućnost i garantiranog otkupa gdje ste sigurni da ćete nakon žetve dobiti 2500eura po hektaru od jedne naše firme koja se bavi preradom sjemena.

Uglavnom ako sam koga zainteresirao nek se javi u inbox za više detalja i moje kontakt podatke.

ps. treba reagirati brzo zbog papirologije koju je potrebno ishoditi (nije neki bauk!!)
Daješ zemlju u podzakup,znači to je kazneno djelo.Dobio si -uzeo si 80 ha zemlje i sada ne znaš što sa njome.Pa gdje mi idemo.Netko tko ima mehanizaciju,stoku za koju je potrebna hrana i zna što bi na toj zemlji,on nije dobio ni m2.Pretpostavljam da te povukla želja za brzom zaradom i poticaj.
zvonahr is offline  
Odgovori s citatom