Pogledaj jedan post
Old 03.01.2009., 14:32   #13
Malo vlastitog iskustva.......
Napravio sam dopunsko zdravstveno prije tri i pol godine u Addendi. Ugovor na 10 godina. Imam pravo na sistematski pregled svake godine, tri specijalisticka pregleda godisnje, neogranicen broj dijagnostickih i oslobodjenje od participacije. To je bio njihov najjeftiniji program, Basic, cijena 107kn mjesecno.

Desilo se da je Addenda propala, preuzelo ih je Os. Zagreb. Odnosno, preuzeli su portfelj ali i sve obaveze prema osiguranicima. Cim mi je istekla prva godina iz Os. Zg su me zvali i trazili da predjem na njihov program koji ima za cca 30 kn vecu mjesecnu premiju, manje pokrice. Naravno da nisam pristao i moja polica i dalje vrijedi po istim uvjetima. Jedino ne mogu sam otici kod doktora nego moram uvijek nazvati u ZG da mi oni rezerviraju termin. A eventualnu participaciju placam i kasnije trazim od njih povrat novca.

Bas sam prije mjesec dana bio na sistematskom pregledu, laboratorij, ultrazvuk, EKG itd i onda mi doktorica savjetuje da predjem u Croatiu jer imaju najopsirnije preglede u osnovnoj polici.


Dakle kad bi sad trazio gdje da se osiguram ne bi previse gledao gdje je najjeftinije, onda svakako HZZO. Treba usporediti osnovnu policu, ne gledati neke nadstandarde, liste lijekova itd, nego sta dobijem u osnovnom paketu, kakav je opseg pregleda (sistematski, specijalisticki, dijagnosticki), na koliko takvih pregleda imam pravo, koliko cu doplatiti ako idem na vise pregleda i sa kojim ustanovama imaju ugovor. (Sta meni u Rijeci znaci sto netko ima ugovor sa vrhunskom klinikom u Zagrebu?)
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom