Pogledaj jedan post
Old 10.08.2011., 11:34   #18
Mi smo također odustali od kupnje stana u tom centru a razloga je više: Kao prvo previsoke su im cijene za današnje vrijeme, za Novi Zagreb a i rabatna skala premizerna, kupuje se mačak u vreći i pre veliki rizik je da se zgrada ne dovrši i da to na kraju ne ispadne onako kako si je čovjek zamisliio i kako su oni rekli. Penali od 2% u slučaju kašnjenja su presmiješni (imam stan koji moram prodati i kupac me neće čekati) dakle bili bi na ulici ili morali u podstanare za vrijeme kašnjenja i još bi i plaćali rate kredita. Uvjete kreditiranja koje nudi Zaba su nepovoljni u usporedbi sa drugim bankama a jedino preko Zabe se može uzeti stan i staviti hopoteka na taj kupljeni nedovršeni stan za sve druge banke trebaš imati drugu nekretninu za staviti hipoteku a to ne možeš ako moraš prodati dosadašnji stan da bi kupio ovaj novi. To što je u igri više investitora je također veliki minus jer onda svi peru ruke kad nešto krene nizbrdo neznaš koga bi tužio. Vladine poticaje se ne može koristiti zbog previsokih cijena a i pitanje je dali će sve biti u redu sa upisom vlasništva i papira (šta ako zgrada npr. ne prođe tehnički pregled). Blizina nasipa (opasnost od poplava, česta buka i gužva oko Bundeka, nedostatak škole, premalo vrtića a i poslovne zgrade u i oko centra garanturaju gužvu i gungulu od ranih jutarnjih sati (gužve za ulaz/izlaz u garaže). Sve u svemu previše minusa i nepoznanica u cijeloj toj priči i za današnje vrijeme kad ima gotovih stanova sa riješenim papirima i mogućnošćču korštenja vladinih poticaja taj centar Bundek ne nudi baš tolike prednosti da bi se pruzeli svi ti rizici. Također nemojte zaboraviti da će Matica sindikata graditi zgrade oko centra Bunked čija cijena će biti oko 1300EUR/m3. Ako baš netko jako želi Bundek mislim da je pametnije pričekati, ako se stanovi ne prodaju spuštati će oni debelo cijene a i bit će stanova na prodaji od ovih koji kupe preko Matice.
Tiihaannaa is offline  
Odgovori s citatom