Pogledaj jedan post
Old 16.06.2004., 22:36   #28
par stvari:

prvo, kako se isplaćuje putni nalog ljudima koji nemaju veze s firmom, recimo, znanstvenik dođe održatoi promociju u drugi grad, ja sam im davao da potpišu račune, i isplaćeno im je put i dnevnica...?

drugo, postoji li mogućnost da firmu koja već 5 godina miruje, jer ne radi, a nismo imali love da ju zatvorimo, a sada bih ja to opet pokrenuo, postoji li mogućnost da ja lijepo u poreznoj upravi dogovorim da ću im sve zaostale papire dati, bez kazne, pa će država dobiti par tisuća kuna, plu aktiviranu firmu, od koje će godinma dobiovati poreze... jer ako mi ne iziđu u susret, ja ću samo ostaviti da ONI moraju pokrenuti stečaj, tj, likvidaciju, dakle, trošak, ja obeshrabren...

Dakle, ako se viktor lenac i pik belej mogu dogovoriti da plaćaju (a i dalje ne plaćaju!) milijune poreznih dugova na rate, mogu li i ja se "dogovoriti"

treće, knjigovođe u zgb su fenomenalno plaćeni!
Stručno knjigovodstveni servis u Slav. Brodu ne može ni sanjati (10 godina iskustva, plus što su radnici svi sa 25 god knjigovodstvenog staža!!!) da naplati d.o.o. više od 1000 kuna za kompletno knjigovodstvo (osim najvećim firmama, ali ovdje govorim o onima s do milijun dva prometa...) i to uključujući odlaske u ZAP, finau, ispunjavanje virmana i lovljenje vlasnika po gradu da potpiše, i

još plaćanje knjigovodstvenom servisu plate zadnjem! A nekada po godinu dana ni ne plate...

U Zagrebu je prije 7 godina jedan mali d.o.o. (moj ) plaćao 1000 dem mjesečno za porez i obračun plaća! sve smo radili ostalo sami, od prometa, trčanja po zapu, kalkulacija, knjiga popisa... ju nejm it.

I vi se žalite!?

Posljednje.

O necijenjenju rada... offtopic...

mene pitaju da im s televizije za prilog pripremim neke podatke o projektu na kojem radim... jer meni to kao ne predstavlja problem... Pitam za honorar... MOLIM!? kakav honorar, pa ja to radim (a nije čak da bi mene slikali, pa da mi ispadne reklama, nego bi se novinar pravio pametan...)

Stigne mi zamolba da za izložbu napravim slike domovinskog rata iz Broda, izaberem, pripremimkratak opis... I nakon pregledanih 1300 fotosa, kontaktiranih 10 ljudi, (dakle, ništa jako stručno, ali ipak...) tjedan dana i desetak kartica autorrskog teksta, na moje pitanje za honorar, ...ZAŠTO? Inače, prof. Žunec i neki drugi (Čutura) su za projket izložbe koji su im drugi napravili (jer je i drugim gradovima RH nađeno po par budala) dobili kao za znanstveni projekt okolo 100 000 plus.

Cijeni se rad?

Mauna! (što bi rekli moji južni susjedi! ) cijeni se lov u mutnom!
__________________
Ambition can be a virtue when it drives you to excellence!
Commodus is offline  
Odgovori s citatom