Pogledaj jedan post
Old 19.05.2010., 19:11   #33
Gle, našla sam ovo na netu, članak u JUtarnjem gdje su navedeni neki simptomi autizma (nadam se da kod tvog maleckog to neće biti slučaj), i neke ustanove u ZG za dijegnostiku...

Pozdrav i držim figice.

INače, pisala sam prije dvije godine kako sam s malim išla spihologu i iz kojih razloga.

Epilog priče - dijete je prošle godine preseljeno u drugi vrtićki objekt, kod drugih teta, koje su ga prihvatile, mazile komunicirale s njim mnormalno, kao i s drugom djecom. Konačno je bio došao u okolinu u kojoj su ga prihvatila i djeca kao sebi ravnoga. Ne moram vam niti kazat kako moje dijete, u ovih 8 mjeseci što je tamo, nije imalo ni jedan ispad. Ima hrpu prijatelja, Nesretan je vikendima "jer ne ide u vrtić pa ne vidi prijatelje".

U međuvremeno sam saznala da je iz grupe onih bivših teta u nekom kraćem razdoblju, neposredno prije nas, iz istog razloga bilo preseljeno još dvoje djece Naravno, nitko se u vrtiću službeno ne bavi njihovom (ne)kompetencijom.

I kako konac djelo krasi - ove se godine upisujemo u školu. Vrtićka psihologinja mu je napisala u službenoj procjeni da je dijete postiglo "rezultate superiornog intelektualnog razvoja" Sretna sam najviše zato jer mu se u novoj, skladnoj vrtićkoj okolini u potpunosti vratilo/izgradilo samopouzanje.

Moja je preporuka - čim vidite da se kod klinaca nešto mijenja, reagirajte
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom