Pogledaj jedan post
Old 16.12.2003., 07:17   #16
Q: Četrdeset i tri su mi godine. Ne namjeravam imati više djece, te Vas molim za mišljenje o vazektomiji. Kakav je to zahvat konkretno; gdje se kod nas može obaviti; da li je moguć laserom uz minimalne rezove; te koje su moguće negativne posljedice?


A: Vas deferens je cijev kroz koju spermatociti putuju od epididimitisa do prostate. Presijecanje Vas deferens-a (vazektomija) najčešći je način elektivne sterilizacije. Milijuni muškaraca diljem svijeta podvrgli su se tom postupku sterilizacije. Postupak se izvodi kroz male rezove u skrotumu, a sastoji se od presijecanja i podvezivanja Vas deferens-a s obje strane. Komplikacije su rijetke, a mogu biti krvarenje, infekcija i posljedice anestezije. Šest do osam tjedana nakon operacije potrebno je napraviti i mikroskopski pregled ejakulata kako bi se potvrdila uspješnost postupka. U odluci o sterilizaciji trebaju sudjelovati oba partnera, a treba imati i na umu da usprkos mogućnosti mikrokirurške rekonstrukcije Vas deferens-a, u slučaju da se jednom u životu predomislite i želite imati još djece, uspješna trudnoća postiže tek u oko 50% slučajeva. Uporaba lasera tijekom operacije je moguća, ali zbog većeg termalnog oštećenja tkiva u okolini reza od standardnih tehnika se ne preporučuje. Ožiljci u području skrotuma su mali i obično ne predstavljaju problem. Ovu operaciju možete u Zagrebu obaviti na Odjelima za urologiju u KB Dubrava ili KBC Rebro.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom