Pogledaj jedan post
Old 29.04.2004., 17:32   #14
Quote:
Alexa kaže:
Thnx hvala Bogu kod mene je vrlo malo, nemam po licu,nigdje po tjelu osim eto na laktovima i tjeme glave, a ni to mi hvala Bogu nije prestrasno...vise izgleda kao suha koza ovo na laktovima, a po tjemenu...malo gore, kao perut, ali u malim kvrgicama !(onda to čačkam noktima..grrr)

Na tjemenu mi odlično pomaže šampon koji sam nabavila vani, neznam dali ga ima u Hrvatskoj kod nas, Terzolin i super mi je!
Imaš kod nas za nabaviti šampon, zove se Uriage Sqaphane. Imaš dva tipa T i P. Nisam siguran koji tip koristim, ali mislim da se radi o P tipu. Inače ima slično djelovanje kao Terzolin, pa i Oronazol. Kao što rekoh, jedan oblik simptomatske terapije. Ti šamponi mogu skinut psorijazični plak, ali ne smanjuju upalu na tom mjestu, pa zadebljanje i crvenilo ostaju.

Ima jedan šampon koji je bio izvrstan, a na bazi katrana. Meni je pomagao bolje nego bilokoji od ovih. Nekad ga se dalo kupiti na trgu u Zgb, ali već dugo ništa: Neutrogena Tar. Ima izrazito neugodan miris. Cijeli dan osjećate miris ko da netko pali gumu na motoru pokraj vas.

Inače je za vlasište dobitna kombinacija losion kojeg proizvodi Belupo, a zove se Belosalic (neka kombinacija kortikosteroida i salicilne kiseline). Izuzetno neugodan, peče zbog salicilne kiseline, ali i najbolje što sam ikad probao. Može i bez recepta. Maže se dva puta na dan. Pozitivno je što nije mastan i brzo hlapi, pa se može primijeniti u kosi.

Ima jedan gel koji je apsolutna novost na tom području, iako meni nije koristio apsolutno ništa, tj. riješio se plaka, ali mi se upala na tim mjestima još i pojačala. Gel se zove Zorac ili Tazorac, a kod nas ga još uvijek nema. Ima neugodnu nuspojavu, nakon što se namažete gelom, nemojte otići slučaju u diskać pod UV lampu, jer ćete svijetlit ko vanzemaljac.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom