Pogledaj jedan post
Old 23.05.2004., 17:02   #16
Quote:
Barbie kaže:
Budi ljubazan, pa se ipak malo drži teme koja se odnosi na konkretnu osobu Juru Francetića. Naravno da možemo analizirati cijeli II. Svjetski rat, ali to nije namjera ovog topika.
Poznato je tko je bio Jure Francetić no unatoč tome je SDP pod pritiskom desnice dopustio da se podigne spomenik usred deklarativno antifašističke Hrvatske u 21. stoljeću - ili možda negiraš činjenice?

Što se partizanskih "zločina" tiče, često se da pročitati da je onaj koji brani svoju zemlju na svom tlu ne može počiniti zločin. Nije li to slučaj sa partizanima? Oni su herojski branili svoju zemlju i svoje ljude, dok su Ustaše i Četnici kolabirali sa okupatorom i tako direktno i indirektno skrivili svoju smrt.



Je li tvoja baka stanovala u Njemačkoj? Što je radio Njemački vojnik u Hrvatskoj? Kojim poslom i sa kojom namjerom je naoružan hodao hrvatskom zemljom? Jasno je da je bio neprijatelj u stranoj zemlji i to je platio glavom. Sporan bi mogao biti jedino način na koji je ubijen, ukoliko se je druga tzv. civilizirana njemačka vojska bila pridržavala ratnih konvencija potpisanih do tada, a znamo da to nije bio slučaj.
Čitam i definitivno mi se potvrđuje da je teško naći istinski objektivnog čovjeka.
Tako ti Barbie lamentiraš po stoti put o hrvatskim zločinima i onda napišeš ove ideološki zatucanu gluposti koje su čisti dokaz da smo daleko od istinskog moralnog stava.

Ti kažeš:
"Tko je kriv srpskom vojniku što je izmasakriran u Lori". Da li je Lora možda u Srbiji? Što je radio srpski vojnik u Hrvatskoj.Jasno je da je bio neprijatelj u stranoj zemlji i to je platio glavom.Sporan bi mogao biti jedino način na koji je ubijen, ukoliko se je druga tzv. srpska vojska bila pridržavala ratnih konvencija potpisanih do tada, a znamo da to nije bio slučaj.

Barbie, legendo.
Daj se ostavi ratnih i ljudskih prava.

Ja sam da se službeno u Hrvatskoj zabrani ustaško znakovlje a prema partizanima odredi kao ideološkoj vojsci koja je počinila brojne zločine. Taj već potrošeni antifašistički termin u kantu za smeće jer se svaka prljava zapadna i domaća nacionalna "istina" kači za to.
Ber is offline