Pogledaj jedan post
Old 16.03.2004., 15:07   #9
Quote:
Vojky kaže:
Gore smo govorili upravo o formalnom dijelu, dakle ugovornom odricanju od jamstva, a ne o stvarnim problemima.

A što se kvalitete gradnji tiče - problem kod nas je ogromna potražnja stanova u odnosu na ponudu, gdje svakavi igrači uspjevaju - no to više nije čisto pravno pitanje. Ljudi grčevito traže stan i često ne gledaju kako je rješeno jamstvo na istog (npr. moguće rješenje bi bila bankovna garancija koja bi se aktivirala ukoliko izvođač ne izvrši popravke na vrijeme i sl.). Na kraju ostaje - uzeti izvoditelja koji se na tržištu pokazao kao kvalitetan.

Vidiš , nećemo daleko napredovati dok odvjetnici uzimaju novce od velikih igrača , a zatvaraju oči na rupe u zakonu koje prevarantima omogućuju da zarade na lak način , a na račun neke naivne poštenjačine ...pljuc

Meni bi bio blizak pojam odvjetnika koji bi se zalagao da se Zakoni prilagode životu , postaju čovječniji , korigiraju u skladu sa napredkom društvene zajednice .

Za odvjetnike i javne bilježnike koji samo gledaju pljačku i ne reagiraju , nemam baš puno dobrih riječi ...a hoćeš nećeš priznati takvih vas je ipak najveći broj .


Ali..ja sam "samo" svjetonazorna John Lennonovka
__________________
bila jednom jedna...
Bajki1 is offline  
Odgovori s citatom