Pogledaj jedan post
Old 07.07.2012., 14:44   #13
@Doriana



1. ja sam procitao vise od 15 knjiga, samo su 2 hrvatske , sve ostale su na bazi znanstvenih dokaza, knjige koje su pisali psiholozi, razno razni tehnoloski mediji pa tako i igrice


2. neznaju, jer sam ja jedini zarađivao na takvim sta su se nacitali tih skolskih knjiga. u 6. osnovne to sta nitko u razredu nije znao skinut ni crack ni igricu ni film, pa su mi ti "nacitani, pametni i plemeniti ljudi, puni znanja" svaki dan donosili po 20 kn da im prodam DVD, od tada sam skuzio da u danasnje vrijeme ljudi koji se skoluju po sistemu nemogu imat profit, nego ubiti od njihovog stupiditeta ja mogu imat profit. Sloboda uma i sloboda samostalnog biranja edukacije po svom apetitu i volji, a kad ucis i citas nesto sto ti se sviđa to je onda korisnije 300 puta nego da gubis vrijeme citajuci neku sugavu skolsku lektiru koju ces ionako zaboravit u potpunosti u roku od misec dana jer je ionako svima samo na pameti da izvuku ocjenu iz toga i da o tome vise i nemisle



3. spominjes moju pismenost, ajde mi reci osnovnu svrhu ljudskog postojanja, nabroji barem 5 elementarnih psiholoskih osobina koje covjeku trebaju biti vazne u zivotu i po kojima se treba zivot bazirati, Reci mi koja je najbliža zvijezda u svemiru, pravo astronomsko ime. vjerovatno neznaš, kao sto nezna ni 80% ljudi sve do fakulteta


al opet, bitno da znaju koje je najdraze jelo napoleona, kad se krleza rodio i kad je umro.

Kad god je bila lektira u skoli, ja bih ju prepisao s interneta, i umjesto toga citao i bavio se s necim sto me interesira i zanima, (u mom slucaju sci-fi svemirska fantastika) . I btw ova tema se nezove "pismenost" tako da pazi na offtopic s tim komentiranjem tuđe pismenosti, na internetu cu radije pisati kako i govorim radi jednostavnosti, brzeg pisanja i toga da se mogu lakse koncentrirati na ono sto pisem nego da moram mislit i na pravopis u isto vrijeme.

Zadnje uređivanje harbinger : 07.07.2012. at 14:53.
harbinger is offline  
Odgovori s citatom