Pogledaj jedan post
Old 03.06.2017., 17:01   #3
Quote:
Harry Haller kaže: Pogledaj post
Ovo mi je najmanje jasno od sveg u kršćanstvu.
Tu smo da ti odgovorimo.

Quote:
Što to znači? Znači nakon uskrsnuća ljudi će dobiti ponovo svoja fizička tijela.
Da. Baš tako. Materijalna, fizička tijela. To tvrdi katolicizam/katekizam/sve pape. Hitler i Eva Braun, Staljin, Tito... također dobivaju tjelesa ponovno.

Quote:
Dal baš ovakva tijela kakva su imali u zemaljskom životu?
Baš takva, ali vjerojatno bez bolesti, nedostataka, kako bi mogli uživati u raju vječito. Savršena poput Adamova.
Ne znam za oblik zametaka, koji sigurno dospijevaju u raj.....

Quote:
Gdje su ti ljudi, odnosno preminuli do sad i u kakvom obliku? Hiberniraju?
Oni su u stanju sna, usnuli.... čekaju Sudnji dan kad se Isus vrati i počne Apokalipsa.

Quote:
Znači li to da je kršćanstvo materijalistička religija kad je dogma da će i fizičko tijelo uskrsnuti?
Zapravo da. Religije u stvari projiciraju ovozemaljska zadovoljstva na nebesko kraljevstvo. Tamo je supermarket, gdje ne moraš plaćat.
Nisu niti monoteizmi vjrovnaje u samo jednoga Boga, jer pored Zeusa/Jehove/Allaha, ima i mnoštvo polubogova, anđela, džinova itd.

Quote:
Zašto je onda crkva cijelo vrijeme sputavala tjelesnost kao nešto loše?
Moraju nešto pričat, kako bi opravdali svoju egzistenciju.

Quote:
Gdje će ljudi prebivati sa svojim materijalnim tijelima?
U paklu ognjenom i u raju.

Quote:
Isus je fizički uskrsnuo. Dali to znači da je on sad negdje u fizičkom obliku ili ne?
Da. Kao i njegova Majka, vazda Djevica Marija. Katolička je dogma da je i ona fizički uzletjela iz groba u neba, samo se teolozi ne mogu još složit je li prije toga umrla, ili je još bila živa.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom